Я українець – я патріот

Україно, ти моя молитва,
ти моя розпука вікова…
Гримотить над світом
люта битва за твоє життя,
твої права
Василь Симоненко

ПАТРІОТИЗМ – це, образно кажучи, сплав почуття й думки, осягнення святині – Батьківщини – не тільки розумом, а й передусім серцем.
В.Сухомлинський


Сьогодні спливає місяць боротьби нашої України проти російської агресії. Місяць нашої незламності.

За цей місяць рф втратила більше 15 тисяч особового складу, сотні танків та іншої техніки, понад півтори тисячі броньованих бойових машин. Російська армія – виснажена й деморалізована. Наше військо – незламне й вмотивоване.

Дякуємо усім, хто стоїть на захисті держави вдень та вночі. Збройні сили України, територіальна оборона, Нацгвардія, поліція, рятувальники, медики, волонтери. Просто небайдужі українці, які шиють, в‘яжуть, плетуть, готують, пакують, доправляють, вивозять людей з окупованих територій. Всі ви – герої. Шана і низький уклін!
Ми переможемо!

В умовах українських реалій, коли Україна ціною життів громадян, зусиллями українських військових, добровольців, волонтерів відстоює свободу і територіальну цілісність, особливо гострим стає питання патріотизму.


Патріотизм сьогодні – це не мода, а виклик сучасності, біль душі кожного свідомого українця, материнські сльози, знівечена земля, що терзається у тортурах, гуркіт гармат, новини телебачення та преси, які неможливо бачити і чути без страху, постійне відчуття неспокою та тривоги за прийдешній та завтрашній день, це молитва за долю країни, яка виривається із грудей стоголосим криком усього народу, в надії та сподіванні миру і спокою в кожному українському серці…


Цілі покоління українців були виховані в дусі відчуження від рідної землі та національного самозречення. В нас намагалися сформувати почуття національної меншовартості, покривдженості, комплексу неповноцінності, нам навіювали переконання в перевазі «старшого брата». Нам нав’язували навмисне висвітлення неправдивої історії, висміювання українського характеру і традицій. Наш народ намагалися позбавити усіх ознак культурної та духовної самостійності. А коли не змогли цього зробити, розпочали війну проти України.


Щодня агресор наносить нашій країні нищівні та жорстокі удари. Він руйнує дитячі садки та школи, училища та університети, дороги, заводи, а головне – знищує наших людей.


Кожного дня російський ворог відкрито та неодноразово наносить ракетні, бомбові, артилерійські удари по мирних містах і цивільних об’єктах.


Станом на сьогодні повністю або частково зруйновано понад 500 закладів освіти.
За час війни від рук ворога загинули сотні невинних людей! Це непоправимі втрати, кров від яких завжди буде на руках агресора.


Зрозумійте: війна – це подія, яку треба не тільки пережити, але й осмислити. Вона не тільки руйнує, але часто веде до згуртованості народу, до емоційного, культурного, морального, етичного сплеску. Вона об’єднує людей у єдиному пориві проти ворога.Сьогодні єдиний шлях повернення державності – патріотичне єднання народу України. Патріотизм у сучасному розумінні – це відчуття того, що в моєму місті, в моєму навчальному закладі, країні мене стосується, що залежить від мене. Я – творець майбутнього своїх дітей і онуків.


У найскладніший для країни час завдяки згуртованості та патріотизму чинимо гідний спротив російським окупантам.
Заклади освіти стають штабами допомоги.

Учасники освітнього процесу та науковці передають кошти для Збройних Сил України, пишуть листи та створюють відеозвернення до міжнародних ЗМІ.


Крім того, учні та студенти активно долучаються до кібератак проросійських каналів. Молодь сьогодні – це активні та безстрашні волонтери, донори крові, організатори штабів, захисники на лінії оборони території нашої держави.
Країна пишається Вами!


Патріотизм – це одна із якостей людського характеру. Він, подібно до любові, керує людською свідомістю, заставляючи робити великі і малі вчинки в ім’я своєї Батьківщини. Патріотизм – величний вияв нескінченної любові до рідного краю і його народу. Патріотизм, як і честь виховує великих, сильних людей, які не рахуються з ціною свого життя й здатні пожертвувати ним заради рідної землі.


Патріотизм породжує впевненість у собі, волю в перемогу, віру в свою націю, свій народ, він перетворює звичайну людину в безстрашну особистість, яка йде впевнено та безстрашно до своєї мети. Тоді мета патріота стає метою усього народу. Патріот живе в єдності зі своїм народом, він живе своїм народом, адже життя народу стає його життям.


Напевно, кожен підтримує думку, що патріотизм непідвладний часу. Це почуття робить нас добрими, гуманними, справедливими людьми, які понад усе цінують рідну землю й мову, знають і поважають символи своєї держави, шанують історію і дбають про майбутнє.


Шановні студенти! Ми віримо у перемогу, все буде добре. Зараз всі ми – вчителі та учні на уроці війни. Не в класі на уроці історії слухаємо про героїчні битви, а є учасниками реальних битв: воюємо, допомагаємо фізично або матеріально, ведемо інформаційну війну зі своїх гаджетів, блокуємо ворожі сайті і аккаунти… Всі ми вносимо свою частку в перемогу України над ворогом!


З теперішнього уроку війни треба зрозуміти необхідність мирних уроків:

 • Українська мова та література, адже зрозуміло всім і це ЗНАЧНО більше ніж «паляниця»… це ГІДНІСТЬ;
 • Географія, щоб знати рельєф місцевості, азимут руху та вміти водити військову техніку за координатами;
 • Історія, бо хто не враховує уроки минулого – не має й майбутнього;
 • Хімія, щоб вміти виготовити бандерівське смузі;
 • Фізкультура та «Захист України», щоб бути фізично загартованими та готовими до захисту;
 • Медіаграмотність, щоб розрізняти фейки, джинсу, протистояти мові ворожнечі;
 • Інформатика, щоб знати як «класти» ворожі сайти, банки, перепрограмовувати ворожі телеканали;
 • Фінансова грамотність, щоб розуміти як SWIFT може бути зброєю для ворога;
 • Англійська мова, щоб порозумітися з партнерами та долучати союзників до захисту;
 • Біологія, щоб знати закони функціонування організмів і вміти надати першу медичну допомогу;
 • Математика, фізика для фінансової грамотності, для волонтерів і кожного, хто розраховує та відправляє на фронт допомогу;
 • Мистецтво – уроки, які є джерелом натхнення для створення мотивуючих картин, роликів, які морально підтримують наших воїнів.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s