УРОК ПАТРІОТИЗМУ

Матеріали до виховної години

Та не однаково мені,
Як Україну злії люде
Присплять, лукаві, і в огні
Її, окраденую, збудять…
Ох, не однаково мені.

(«Мені однаково, чи буду я жить в Україні, чи ні…»)
Т.Г Шевченко [Між 17 квітня і 19 травня 1847, С.-Петербург]

Ніхто нам не збудує держави, коли ми її самі не збудуємо,
і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути.
В.К. Липинський

Мало любити Україну до глибини душі, треба любити її до глибини своєї кишені
Є.Х. Чикаленко


Патріот це той, чия публічна поведінка визначається єдиним мотивом – любов’ю до своєї країни, той, хто, як представник [свого народу] в парламенті, не має ані особистих надій, ані жаху, ані доброзичливості, ані образи, але спрямовує [свою діяльність] на загальний інтерес. Нація має вилікуватися від своєї омани [наваждения] і об’єднатися в загальній огиді до тих, хто, обманюючи довірливих уявною шкодою, підкорюючи слабких сміливою брехнею, апелюючи до міркувань невігластва [невежества] і даруючи лестощі марнославству посередності [льстя тщеславию посредственности], обмовляючи [клевеща] на чесність і ображаючи гідність… присвоюють собі ім’я патріотів… Патріотизм стає останнім притулком негідників.
С. Джонсон
(Есе «Патріот»)Найкращі уроки – ті, які нам надає саме життя. Але ж як ми засвоюємо їх? Так, як шкільні уроки більшість учнів-підлітків – або формально, показово, або взагалі ніяк? Чи все ж таки щось виносимо з них?


Зараз нам надано такий урок, який важко забути на все своє наступне життя. Навряд чи його забудуть ті, на чиїх очах гинули їхні родичі, або ті, хто отримував скорботні звістки про загибель близьких під час бойових дій, хто шукав притулок від бомбардування та обстрілу, інстинктивно здригався, почувши віддалений вибух чи рокіт літака, їхав зі своїми дітьми з рідного місця в невідому далечінь чужих країн як біженець.

І все це відбувалося (точніше, відбувається зараз) не в кіно або в книжках «про війну», не в комп’ютерній грі, а в реальності, в житті, яке до того здавалося таким звичайним, спокійним і нескінченим. Ніхто з наших сучасників та співвітчизників не зможе забути цього! Але чи в змозі ми вірно засвоїти цей кривавий та руйнівний урок?

Це – урок патріотизму, тобто любові до своєї землі, своєї країни. Колись вона була квітуча, єдина, велика і сильна, мала славну історію та грандіозні перспективи розвитку – зі своїми-то ресурсами і можливостями, працелюбним і доброзичливим народом! І все це перекреслила війна, яка для всього нашого населення стала таким несподіваним та величезним лихом, що примусила згадати всім відомі події вісімдесятирічної давності – іншу війну, з її масовими евакуаціями, надривними сиренами, бомбардуваннями, а головне – з почуттям неймовірного жаху та водночас ненависті до тих, хто все це затіяв.


Кожний урок має, як правило, домашні завдання та завершується певними оцінками тим, хто ці завдання виконає. Оцінки за цей наш спільний урок – збережені життя, в першу чергу дітей та матерів, майбутнього нашої країни. А ось завдання… Його вже виконують тисячі людей – виконують ціною свого власного життя та здоров’я. А вас ми дуже просимо уважно прочитати епіграфи до цієї виховної години: в них можна знайти відповіді на запитання, які зараз є найбільш болючими та хвилюючими всіх – про витоки, причини цієї війни.


Російсько-українська війна 2022 року це – наслідок, а не глибинна причина того, що відбувається зараз у світі. Та найбільшу відповідальність за неї несе російське керівництво, яке споконвічно веде загарбницьку політику. Причини – в роз’єднанні народу, нації, суспільства, чим завжди користуються вороги миру та ненависники доброї людської волі. В роз’єднанні – та ще в забутті своїх традицій, своєї історії, що дозволяє різним брехунам–демагогам стравлювати не тільки різні народи, але й співгромадян.


Патріотизм – це єдність, віра та воля до перемоги. В 1945 році всі тодішні переможці світового ворога вірили, що вони перемогли не просто ворожу країну – вони перемогли саму війну, знищили її джерело. Якщо ми будемо впевнені, що наша нинішня спільна Перемога призведе до того ж – ми обов’язково переможемо! Так має бути! І так буде

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s