Джерела наукової інформації

Джерела наукової інформації

Видавництво Продукти
Google Scholar Інформаційно-пошукова система, орієнтована на пошук наукової літератури за різними галузями знань та за різними джерелами, включаючи рецензовані статті, дисертації, книги, реферати і звіти, що опубліковані видавництвами наукової літератури, професійними асоціаціями, вищими навчальними закладами та іншими науковими організаціями; модифікація Google.
Google Book Search Світова електронна бібліотека книг.
Wolters Kluwer 9 потужних спеціалізованих баз даних на спільній платформі OvidSP:

  • INSPEC – популярна реферативна база з різних галузей природничих наук
  • ICONDA – будівництво
  • ECONLIT – економіка
  • MathSci – математика
  • Wilson Social Sciences Abstracts – соціальні науки
  • Wilson Humanities Abstracts – гуманітарні науки
  • Wilson Business Abstracts – економіка
  • Wilson Art – мистецтво
  • Wilson Applied Science & Technology – прикладні науки та технології

Щомісяця надається доступ до однієї з тематичних колекцій. Колекція змінюється в перший робочий день кожного місяця, тож не забувайте регулярно перевіряти нові доступні ресурси.

Scirus Науково-орієнтована пошукова система. Здійснює пошук у понад 450 млн. наукових спеціалізованих веб-сторінок (латиницею), які містять наукові, навчальні, технічні і медичні дані (найновіші звіти, рецензовані статті, патенти, препринти і журнали).
DOAJ Directory of Open Access Journals (DOAJ). -Містить понад 10000 назв наукових журналів та метадані статей цих журналів, з усіх галузей знань та різними мовами.міжнародний мультидисциплінарний каталог журналів відкритого доступу. Каталог прагне охопити усі відкриті наукові журнали, що дотримуються загальних принципів якості наукових видань, і тим самим сприяти їх поширенню, використанню та популяризації руху Відкритого доступу. DOAJ існує за рахунок спонсорської підтримки і не залежить від жодних державних, чи приватних організацій.

Будь-який відкритий рецензований журнал може бути доданий до каталогу за умови відповідності критеріям DOAJ https://doaj.org/

arXiv Найпопулярніший відкритий архів наукових публікацій. Містить понад 500 тисяч статей з фізики, математики, комп’ютерних наук та біології.
CiteSeerx Електронна бібліотека публікацій з комп’ютерних наук. Містить широкий спектр додаткових можливостей з аналізу автономного індексу цитування (Autonomous Citation Indexing – ACI), пошуку та аналізу статей.
PLoS Public Library of Science – 8 журналів з медицини та біології неприбуткової організації науковців, діяльність якої направлена на створення наукової літератури для публічного відкритого доступу.
BioMed Central 196 наукових журналів з медицини.
PubMed Central Безкоштовний цифровий архів 530 журналів з біомедичних наук та наук про життя, що підтримується U.S. National Institutes of Health (NIH) та National Center for Biotechnology Information (NCBI) in the National Library of Medicine (NLM). Окремі журнали тимчасово недоступні з періодом ембарго від кількох місяців до півроку з моменту появи друкованого видання.
OSTI Energy Citations Database (ECD) – наукова база даних, що підтримується U.S. Department of Energy, Office of Scientific & Technical Information. Містить понад 2,3 млн. бібліографичних записів і понад 193 тис. електронних документів починаючи з 1943 р.
NARCIS Архів, що містить понад 163 тис. наукових публікацій та понад 20 тис. докторських дисертацій з університетів та наукових установ Данії. Більшість публікацій доступна у повних текстах.
CiteSeer Відкритий архів з комп’ютерних наук (понад 750 тис. документів).
Cogprints Cognitive Science EPrint Archive – відкритий репозитариій з когнітивних наук (психологія, нейрологія, лінгвістика, комп’ютерні науки, філософія, біологія).
E-LIS The open archive for Library and Information Science – репозитарій наукових публікацій за підтримки Міністерства культури Іспанії.
HighWire Press Репозитарій підрозділу бібліотеки Стенфордського університету. Понад 1 тис. журналів, 4,5 млн повнотекстових рецензованих статей, з них 1,8 млн у вільному інтернет доступі.
J-STAGE Japan Science and Technology Information Aggregator, Electronic – понад 500 наукових журналів (близько 250 тисяч статей) з різних галузей знань.
LISTA Library, Information Science & Technology Abstracts – професійна база даних для бібліотечних та інформаційних працівників, що включає понад 600 повнотекстових журналів, книг, дослідницьких звітів, матеріалів конференцій з усіх проблем бібліотечної справи та інформаційних технологій (ретроспектива з 1960-х рр.).
Open J-Gate Портал електронних журналів – понад 4 тис. назв журналів, 50% – рецензовані академічні журнали.
RePEc Research Papers in Economics – відкритий архів з економіки (робочі документи, журнальні статті, компоненти програмного забезпечення. Містить 700 тис. документів, 600 тис. з яких є у відкритому доступі.
TRC Teacher Reference Center – 260 найбільш популярних освітніх, в т.ч.  адміністративних професійних журналів, періодики та книжок для вчителів та бібліотекарів (оподаткування, безперервна освіта, педагогічні дослідження, навчальні медіа тощо).
Theses Canada Portal Загальнодоступні канадські дисертації за період 1998-2002 рр.
U.S. PTO U.S.Patent and Trademark Office – патенти США за період 1790-1975 рр. Пошук за номерами патентів і Current US Classification.
Hindawi Hindawi Publishing Corporation – більше 100 рецензованих журналів із інженерії, математики, фізики, природничих наук та медицині у відкритому доступі.
EZB Elektronische Zeitschriftenbibliothek – електронна бібліотека журналів при бібліотеці університету Регенсбурга; доступ до змісту журналів та до повних текстів статей. Понад 30 тис. журналів, в т.ч. понад 15 тис. безкоштовних (позначені зеленим).
Free Medical Journals База даних медичних журналів; доступ до реєстрів і повних текстів.
Ingenta Багатогалузева бібліографічна база; пропонує доступ до понад 28 тис. наукових журналів із широкими пошуковими можливостями.
IPL Internet Public Library – близько 3000 електронних журналів з багатьох галузей знань.
FindArticles Сервіс пошуку (діє від 1998 р.) у понад 300 світових журналів та видань в галузі управління, економіки, інформатики, техніки, освіти, спорту, мистецтва тощо.
MEOS Minerva Electronic Online Services – інтердисциплінарна, двомовна (німецька та англійська) база наукових журналів різних видавництв; пошук, бібліографічні дані і тези у вільному доступі.
New Jour Пошукова система електронних публікацій, доступних в Інтернеті; за підтримки Georgetown University.
PubList.com Пошукова система по 150 тис. електронних і друкованих журналів з багатьох областей знань.

Електронні ресурси вільного доступу  (українські)

OAI ґарвестер  Система підтримується Інститутом програмних систем НАН УкраїниЖитомирським державним університетом імені Івана Франката Інститутом інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України. Оновлення інформації на сайті відбувається щодня. Система дозволяє проводити централізований пошук у відкритих архівах України. Корисний для коледжу радіоелектроніки пошуком повнотекстових документів з радіоелектроніки, радіотехніки, мікро- та наносистемної техніки, електроніки, тощо. Система пошуку у відкритих архівах України. Даний сервіс надає можливість одночасного пошуку в електронних повнотекстових бібліотеках України. Даний сервіс працює на основі протоколу OAI-PMH. Протокол OAI PMH призначений для створення відкритих електронних бібліотек, що дозволяє інтегрувати інформаційні ресурси.
Наукова періодика України .Наукова періодика України. Доступ до повних текстів журналів і збірників наукових праць. Ресурс Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського 2808 – журналів ; 47286 – випусків ; 1165219 – повних тексів статей
Каталог періодичних видань НАН України Загальноакадемічний портал наукової періодики. Доступ до  журналів НАН України. Ресурс Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.
Наукова електронна бібліотека періодичних видань НАН України Загальноакадемічний портал наукової періодики. Ресурс Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.