Сайт бібліотеки | Блог бібліотекиБібліотека у FacebookБібліотека на Flickr |  Бібліотека VK

Бібліотека ДРПБК існує с початку створення коледжу, з 1962 року. Сучасний  колектив бібліотеки  –  працює разом уже 35 рік . Бібліотекарі допомагають викладачам, студентам  та співробітникам зорієнтуватись в інформаційному просторі та скарбах духовної культури.

Працівники бібліотеки активно  використовують сучасні технології інформаційно-бібліотечної діяльності, та впроваджують кращий досвід бібліотек ВНЗ. У 2012, 2014, 2016 роках колектив бібліотеки ДРПБК, під керівництвом Кудрявцевої О.В.,  нагороджувався  подяками та грамотами ДОУНБ та Дніпропетровської бібліотечної асоціації .

Праця бібліотекарів  неодноразово відзначалась подяками міського голови, грамотами управління культури і туризму Дніпропетровської обласної державної адміністрації,  Дніпропетровської обласної ради  Неодноразово нагороджені подяками та почесними грамотами коледжу, медалями «Ветеран коледжу».

Представляємо колектив бібліотеки:

kudriavtseva_olga3

Кудрявцева Ольга Вікторівна – Працює у бібліотеці ДРПБК з серпня 1982 р., завідувачем бібліотеки з  9.10.1989 р. У 2004-2011роках була головою міського методичного об’єднання зав. бібліотеками ВНЗ 1-2 р.а. З 2011 року – член правління Дніпропетровської обласної бібліотечної асоціації. Відповідає за віртуальне представництво бібліотеки ДРПБК в мережі Інтернет.

 

 

popovich_nina3

Попович Ніна Василівна – працює в ДРПБК з  14 вересня 1982 року, бібліотекар 1-ї категорії. Веде велику роботу   щодо реклами фондів бібліотеки, створює чудові виставки та книжкові інсталяції. Спеціаліст високого рівня в такій важкій бібліотечній спеціалізації, як класифікація літератури.  Відповідає за реалізацію в бібліотеці всеукраїнської програми  «Впровадження УДК в практику роботи наукових, навчальних та публічних бібліотек»


A9C_652524

Лобанова Тетяна Володимирівна –  працює в ДРПБК з  22 серпня 1983 року, бібліотекар 1-ї категорії. Є членом  Спілки письменників півдня та сходу України, має багато публікацій в газетах та збірниках та власний поетичний збірник «Пульс тревоги и любви». Успішно працює в інтегрованій бібліотечно-інформаційній системі  «ІРБІС», відповідає за електронний каталог і бази даних періодичних видань і книг.

 

У сучасних умовах основними завданнями бібліотеки є:

 • виховання у студентів інформаційної культури; формування вміння користуватися бібліотекою, її довідковим апаратом;
 • сприяння розвитку творчої думки, пізнавальних здібностей та інтересів студентів;
 • забезпечення зростання професійної компетенції педагогічних кадрів;
 • виховання у студентів культури, національної свідомості, шанобливого ставлення до книги як джерела знань.

Бібліотека коледжу:

 • виконує функції інформаційного центру коледжу
 • прагне створити оптимальні умови для задоволення потреб коледжу за рахунок формування, використання та розповсюдження інформаційних ресурсів
 • генерує онлайновий продукт (власний сайт)
 • за допомогою ліцензійної версії АБІС ІРБІС 64 забезпечує доступ до електронногу каталогу 

Бібліотека коледжу обслуговує більше 600 читачів.

Фонд бібліотеки складає 78811 примірників.

 • Першокурсники отримують 12-16 друкованих підручників і всі варіанти нових загальноосвітніх підручників в електронному вигляді + довідники ( 270 файлів , 4.5 Гб ).
 • Вільний доступ  до загальноосвітніх підручників на сервері коледжу можливий через  сайти  коледжу та бібліотеки коледжу
 • Бібліотека розміщує на сервері коледжу  електронні підручники  з усіх  дисциплін освітньо-професійної програми за напрямами підготовки коледжу

Бібліотека отримує 26 назв періодичних видань, 3 газет і 23 журналів за напрямками підготовки, що дає можливість майбутнім студентам поглибити знання з фаху, а викладачам – постійно знайомитись з новинами освіти та викладання.

Для забезпечення виконання студентами допоміжних та індивідуальних завдань, в бібліотеці коледжу працюють читальна зала та Інтернет-центр.

Загальна площа приміщення бібліотеки складає 276 кв.м, у тому числі

 • абонемент з Інтернет-центром -25 м²
 • книгосховище на трьох рівнях – 248 м²
 • Читальна зала-музей музей має площу 151 м², на 50 робочих місць

Для зручної роботи територія читальної зали бібліотеки є  Wi-Fi зоною безкоштовного доступу до інформаційних ресурсів Інтернету та баз сканованих копій підручників в мережі коледжу. .

Це дає можливість студентам користуватись не тільки друкованими виданнями, так і їх електронними версіями.

Бібліотека, як центр відродження духовної і національної культури, спільно з громадськими організаціями, бібліотеками та викладачами вищого навчального закладу бібліотека приймає участь у організації та проведенні літературних та музичних вечорів, диспутів, інших масових заходів, наприклад:

Заходи бібліотеки

Сайт бібліотеки ДРПБК 

Сайт бібліотеки

 1. Знайомить з виставками, масовими заходами, електронними ресурсами та послугами бібліотеки ДРПБК
 2. Надає вільний доступ до електронного каталогу бібліотеки 
 3. Надає вільний доступ студентам до текстів підручників
 4. Надає інформацію про порядок замовлення навчальної літератури. Посиланнями на сайти українських освітніх видавництв
 5. Знайомить з джерелами наукової інформації
 6. Знайомить з безкоштовними освітніми курсами українською та російською мовами, за допомогою яких ви зможете безкоштовно отримати додаткові знання, або сертифікати курсів найкращих вищих навчальних закладів світу

Сторінка бібліотеки ДРПБК  знайомить з:

Фейсбук ДРПБК

 1. виставками, масовими заходами, електронними ресурсами та послугами бібліотеки ДРПБК
 2. публікаціями в пресі та Інтернеті, які стосуються подій в бібліотеці та коледжі

Успішно ведеться співпраця з бібліотеками міста, особливо з Дніпропетровською обласною універсальною науковою бібліотекою,  Дніпропетровською обласною бібліотекою для молоді ім. Свєтлова.

Колектив бібліотеки протягом багатьох років працює з творчим натхненням, організовано та дружньо.

Бібліотека ДРПБК

Дніпропетровська область‎
Місто: Дніпро
Адреса: вул. Шмідта, 18

Сайт бібліотеки | Блог бібліотекиБібліотека у FacebookБібліотека на Flickr |  Бібліотека VK