День Збройних сил України

Матеріали до виховної години.  Предмет: Захист Вітчизни. Викладач Чалий С.О.

День Збройних Сил України — святковий день на честь ЗСУ, відзначається щорічно 6 грудня — в день ухвалення 1991 року Закону України «Про Збройні Сили України”.

День Збройних сил України. mp4


День Збройних Сил України встановлений постановою Верховною радою України 1993 року і не є неробочим днем. Цей день присвячений всім українським військовослужбовцям, які служать або раніше служили в українській армії.
За традицією, кожен рік президент України на День Збройних сил вітає всіх службовців української армії, відзначаючи значну роль цих людей у підтримці Україною свого незалежного статусу. В багатьох містах України традиційно відбувається урочисте покладання квітів до могили Невідомого солдата, божественна літургія, збори, церемонії вручення державних нагород та премій, а також концерти та інші святкові заходи.

Згідно з законодавством України, саме на армію покладаються завдання з оборони країни, захисту її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності. Збройні сили України забезпечують стримування збройної агресії проти України та відсіч їй, охорону повітряного простору держави та підводного простору у межах територіального моря України, а також беруть участь у заходах, спрямованих на боротьбу з тероризмом. …
На сьогодні до складу Збройних сил України входять три види військ: Сухопутні війська, Повітряні сили та Військово-морські сили та два окремих роди військ: Десантно-штурмові війська і Сили спеціальних операцій. В зв’язку з поширенням нових форм і способів ведення збройної боротьби в армії створюються нові сили та роди військ. З 2022 року в складі Збройних сил утворюється окремий рід військ – Війська територіальної оборони, які повинні значно підвищити обороноздатність держави, надати обороні України всеохоплюючого характеру та сприяти забезпеченню готовності громадян України до національного спротиву.
Сухопутні війська є головним носієм бойової могутності Збройних Сил України. За своїм призначенням та обсягом покладених на них завдань вони відіграють вирішальну роль у виконанні Збройними Силами своїх функцій як у мирний так і у воєнний час. У складі Сухопутних військ існують наступні роди військ.
Механізовані і танкові війська, що становлять основу Сухопутних військ, виконують завдання щодо утримання зайнятих районів, рубежів і позицій, відбиття ударів противника, прориву оборони противника, розгрому його військ, захоплення важливих районів, рубежів і об’єктів, діють у складі морських та повітряних десантів.
Ракетні війська та артилерія Сухопутних військ складаються із з’єднань оперативно-тактичних і тактичних ракет, з’єднань і частин гаубичної, гарматної, реактивної та протитанкової артилерії, артилерійської розвідки, мінометних підрозділів та підрозділів протитанкових керованих ракет. Вони призначені для ураження живої сили, танків, артилерії, протитанкових засобів противника, авіації, об’єктів протиповітряної оборони та інших важливих об’єктів при веденні загальновійськової операції (бою). За умови відсутності в України ядерної зброї, ракетні війська та артилерія є найпотужнішою ударною силою в складі Збройних сил
Армійська авіація є найбільш маневровим родом Сухопутних військ, призначеним для виконання завдань у різноманітних умовах загальновійськового бою. Частини і підрозділи армійської авіації ведуть розвідку, знищують бойову техніку та живу силу противника, здійснюють вогневу підтримку під час наступу чи контратаки, висаджують тактичні десанти, доставляють у вказані райони бойову техніку та особовий склад, виконують інші важливі завдання. На озброєнні Армійської авіації знаходяться бойові, транспортно-бойові і транспортні вертольоти. На жаль, ще радянського виробництва, які потребують глибокої модернізації та заміни на більш сучасні.
Повітряні сили Збройних сил України — один з головних носіїв бойового потенціалу Збройних сил України. Цей високоманеврений вид Збройних сил призначений для охорони та оборони повітряного простору держави, особливо важливих та стратегічних державних об’єктів, ураження з повітря об’єктів противника, авіаційної підтримки своїх військ (сил), висадки повітряних десантів, повітряного перевезення військ і матеріальних засобів та ведення повітряної розвідки.
Повітряні сили мають дві складові: авіацію та війська протиповітряної оборони.
Авіація поділяється на бойову (винищувальна, бомбардувальна, штурмова, розвідувальна), транспортну, навчально-бойову та безпілотну. На озброєнні Повітряних сил знаходиться біля 160 літаків різного класу.
Війська протиповітряної оборони призначені для прикриття військ та важливих державних об’єктів інфраструктури від ударів противника з повітря. Сили протиповітряної оборони включають зенітно-ракетні війська та радіотехнічні війська, також сюди входять підрозділи радіоелектронної боротьби і спеціальні війська.
В зв’язку з тим. Що бойові дії набувають все більше повітряного характеру та значної переваги Повітряно-космічних сил РФ Повітряні сили Збройних сил України потребують особливої уваги держави.
Військово-морські сили Збройних сил України призначені для захисту суверенітету і державних інтересів України на морі, розгрому угруповань флоту противника в своїй операційній зоні самостійно та у взаємодії з іншими видами Збройних сил України, сприяння Сухопутним військам України на приморському напрямку. Операційна зона Військово-морських сил України включає акваторії Чорного і Азовського морів, річок Дунай, Дністер, Дніпро, а також інші райони морів, які визначаються інтересами держави.
Внаслідок російського вторгнення 2014 року Військово-морські сили України втратили основну частину бойових кораблів та значну частину особового складу. Також втрачені об’єкти військової інфраструктури, що перебували на території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим.
Відновлення Військово – морських сил потребує часу та значних фінансових вкладень з боку держави. За рахунок допомоги наших союзників (Сполучені Штати Америки, Великобританія, Туреччина) будуються і надходять нові кораблі та створюються об’єкти військової інфраструктури.
Десантно–штурмові війська – це окремий рід військ, який призначений для вертикального охоплення противника та дій в його тилу, до складу якого входять повітрянодесантні , десантно-штурмові та аеромобільні частини Збройних сил України.
Вони призначені для виконання бойових завдань (ведення бойових дій), які неможливо виконати (вести) іншими силами та засобами збройної боротьби у тактичному та оперативному тилу ворога.
Сили спеціальних операцій Збройних сил України — підрозділи спеціально навчених фахівців, які зосереджені на “гібридній війні”, зокрема, на рейдах і сучасних бойових діях, добуванні розвідувальної інформації, проведенні диверсій, організації партизанського руху в тилу противника.
Загальна чисельність Збройних сил України складає 261 тисячу осіб.

Сучасне українське військо утворювалось на основі з’єднань і частин Радянської армії, що знаходилися на території України, зусиллями відданих синів України, справжніх патріотів, які приводили вчорашні радянські військові підрозділи до складення Присяги на вірність народу України.
Збройні Сили України є спадкоємцями подвигу перших українських військових формувань новітнього часу: Українських січових стрільців, армій УНР та ЗУНР, героїв Холодного Яру, захисників країни у другій світовій війні.
Символічно, що День Збройних Сил України припадає на 6 грудня – день початку легендарної операції Армії Української Народної Республіки — Першого зимового походу 1919 — 1920 років. У цьому героїчному рейді по тилах трьох ворожих армій, який тривав чотири місяці, нашому війську загрожувало цілковите знищення, але Армія УНР з честю виконала своє бойове завдання.
Як відомо, Україна успадкувала від Радянського Союзу одне з найпотужніших угруповань військ у Європі, оснащене ядерною зброєю та відносно сучасними зразками озброєння та військової техніки. Але ні для кого не секрет, що за понад 20 років незалежності українська армія була майже знищена. Впродовж десятиліть відбувалися масові скорочення кадрових військовослужбовців, дехто з військових сам у відчаї кидав службу, не бачачи в армії жодної перспективи. Крім внутрішніх чинників додалися й зовнішні: увесь цей час Україні доводилося долати шалений тиск Москви, яка всіляко противилися створенню в нашій країні дієздатних Збройних сил.
Переломним моментом в історії сучасної української армії стали події 2014 років: окупація Криму та частини Донбасу. І попри тотальну руїну в армії, зради, втрати, шалений тиск і підступність ворога, українським військовим вдалося відстояти незалежність Батьківщини й захистити власний народ від агресора.

Одним із яскравих прикладів героїчних дій українських воїнів по захисту територіальної цілісності держави в Україно – російській війні залишається оборона Донецького аеропорту. Оборона Донецького аеропорту протривала 242 дні — всього на тиждень менше, ніж героїчна оборона Севастополя, і набагато більше, ніж оборона Бреста під час Німецько-радянської війни.
Бойові дії за Донецький аеропорт, як важливий стратегічний об’єкт, почалися у травні 2014 року. 26 травня підрозділи армійського спецназу Збройних сил України за підтримки бойової авіації завдали удару по терористах, які намагалися взяти під контроль міжнародний аеропорт Донецька. Була задіяна штурмова і армійська авіації, проведена висадка десанту. Українські підрозділи діяли стрімко і ефективно. В рядах бойовиків почалася паніка, деякі лідери терористів поспішно покинули місто. Українські підрозділи закріпилися в районі аеропорту.
Тривалий час ситуація навколо аеропорту залишалася відносно спокійною. Але після трагічних подій біля Іловайська, незважаючи на укладені Мінські угоди про припинення вогню (так званий Мінськ 1), російсько-терористичні війська почали у вересні 2014 активні бойові дії по захвату стратегічного об’єкту. З часом, після багатьох штурмів його захисників супротивник за стійкість назвав “кіборгами”.
Слово «кіборги» у значенні «захисники Донецького аеропорту» вперше вжив у вересні 2014 року невідомий проросійський бойовик. Тоді він намагався пояснити, чому передові всеозброєнні загони російсько-терористичних військ не можуть взяти Донецький аеропорт, який захищає кілька десятків українських військових зі стрілецькою зброєю.
Хоча спроби взяти аеропорт силами російсько – терористичних військ не припинялися всю осінь та весь грудень 2014-го, особливо жорстокі бої тут почалися після Нового року. 20 і 21 січня, після тривалих та невдалих атак, противник заклав велику кількість вибухівки в підвальні приміщення та підірвав будинок аеропорту. Останні захисники (20 військовослужбовців Збройних сил України) вийшли з боями з території терміналів, оскільки їхні позиції були зруйновані та прострілювалися прямим наведенням. 16 військовослужбовців Збройних сил України в ході бою отримали поранення та потрапили у полон терористів. За добу у боях за летовище загинули 6 українських військовослужбовців.
У той же час частина будівель летовища залишалися за українськими силами. “Кіборги” вели оборону в пожежній частині, залишках диспетчерської вежі та деяких інших спорудах, які здатні були забезпечити їх захист.

Героїзм українських воїнів у війні на Донбасі зламав плани російського агресора. Глибока подяка та шана нашим військовим, які вміло, відважно та жертовно захищають наші суверенні кордони та мирне життя українців!
Наразі наша армія відновила свою боєздатність, а Україна відмовилася від позаблокового статусу і оголосила про свої наміри вступити в НАТО.

👉 На сьогодні, Україна в топ-25 найпотужніших армій світу 💪

Збройні Сили України посідають 25-те місце у рейтингу боєздатності серед 140 армій світу.

Про це йдеться у звіті Global Firepower Index. Раніше за даними цього рейтингу у 2020 році армія України була на 27-му місці, а у 2019 – на 29-му.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s