Захисти свій дім – захисти УКраїну

Про основи національного спротиву – Верховна Рада України

Матеріали до виховної години. Предмет: Захист Вітчизни. Викладач Чалий С.О.

Захисти свій дім – захисти Україну.mp4

День Збройних сил України. mp4

Як ви всі знаєте, восьмий рік триває неоголошена війна Російської федерації  проти України. Вона не схожа на попередні воєнні конфлікти. Має інші форми та методи. Так звані гібридні.  В таких конфліктах не завжди першу роль відіграють збройні сили.  Мета президента Путіна і політичного керівництва Російської федерації знищити Україну як державу, поділити її на маленькі частини, так звані Новоросію, Малоросію та інші політичні утворення. Зробити їх неспроможними до саморозвитку і об’єднати   в якийсь новий «таможний союз», де все вирішується в Москві. Незгодних примусити репресіями замовчати і змиритися, або знищити, як це часто робиться  в РФ. Тому агресором  здійснюється  потужний політичний,   дипломатичний, економічний та інформаційний тиск на нашу державу. Одночасно активно задіяні регулярні та іррегулярні військові формування російської армії, що  створюють  напругу по периметру наших кордонів та на лінії зіткнення в Донбасі. (Для відома. Іррегулярні війська Російської федерації – це приватні військові компанії,  загони так званих добровольців,  місцеві коллаборанти та інші військові формування, що фінансуються, забезпечуються та управляються РФ).

 Але загроза прямого застосування Росією  збройних сил залишається. І навіть збільшується. Про що свідчать останні заяви керівників розвідки, міжнародної преси та державних осіб.

Зрозуміло, що порівняння військових потенціалів України та Російської федерації не на нашу користь. Тому для збільшення можливостей України в захисті свого суверенітету,  незалежності та територіальної цілісності Верховною радою України був прийнятий 16.07.2021р закон України .№ 1702 ІХ «Про основи національного спротиву».

Виходячи з того,  що ведення війни це  справа не  тільки Збройних сил, а справа всієї держави та народу законом передбачається:

1. Створення нового родувійськ у складі Збройних сил – Військ територіальної оборони. На які покладаються завдання не ведення бойових дій проти військ противника безпосередньо на лінії зіткнення, а виконання завдань із захисту  територій та населення. Це захист органів державного управління, важливих об’єктів інфраструктури, боротьба з диверсійними силами противника. Також вони можуть залучатися для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та захисту кордонів (для областей, що межують з кордонами інших держав).

2. Війська територіальної оборони матимуть два компоненти – військовий та цивільний.

Військовий компонент –  в кожній області створюються бригади ТрО  (кількість батальйонів в бригаді залежить від кількості районів в області  та додатково  створюється окремий батальйон  в  обласному центрі). Вони оснащаються за рахунок держави та місцевих  бюджетів). У  мирний час  знаходяться у скороченому стані,  але при об’яві мобілізації або воєнного стану  оперативно розгортаються  до воєнного штату за рахунок резервістів  з місцевого населення. Загальна чисельність військового компоненту територіальної оборони буде складатиме  біля вісімдесяти тисяч осіб, з них: десять тисяч кадрових військових, решта – резервісти.

Цивільний компонент.  Крім бригад та батальйонів  територіальної оборони  за  ініціативою громадян та органів місцевого самоуправління за добровільним принципом з цивільного населення створюються  загони територіальної оборони, які будуть виконувати завдання по захисту населення на території громад. Вони реєструються і знаходяться в загальній системі управління територіальною обороною. Також законом регламентується   порядок використання загонами ТрО  зброї, у т.ч. і зареєстрованою особистої.  Чисельність загонів територіальної оборони з цивільного населення може складати більше ста тисяч осіб.

Законом передбачається і створення на окупованих противником територіях руху опору у вигляді партизанських загонів та розвідувально – диверсійних груп.

Фактично війська територіальної оборони – це друга армія, яка повинна забезпечити надійний тил і не дати противнику проводити гібридні заходи по дестабілізації ситуації в нашій країні.

Основний принцип  територіальної оборони:« Захисти свій дім- захисти Україну».

3. Законом вводиться загальновійськова підготовка громадян України, яка передбачає початкову підготовку, що охоплює загальноосвітні навчальні заклади. За неї відповідає Міністерство освіти разом з Міноборони.

Також  вводиться базова військова підготовка для громадян віком від 18 років, які не пройшли службу в армії. За неї відповідає Міноборони з іншими міністерствами  і відомствами.

Територіальна оборона України  це система загальнодержавних, воєнних і спеціальних заходів, що здійснюються у мирний час та в особливий період з метою протидії воєнним загрозам, а також для надання допомоги у захисті населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій.

Закон  України  «Про основи національного спротиву» – закон для свідомих громадян, патріотів держави, які готові відповідати за свої родини та свою країну і у разі необхідності зі зброєю в руках захищати себе, свій дім, свою батьківщину.

Ми всі повинні  розуміти, що справа захисту держави – це  справа всіх громадян і кожний на своєму місці повинен сприяти цьому. А ще пам’ятати, що народ,  який має волю до супротиву, здатен перемогти і більш сильнішого ворога.  Прикладів в історії  багато. Саме рішучий спротив українського народу найбільше лякає путінський Кремль і стримує його від масштабного наступу на Україну.

Предмет: Захист Вітчизни. Викладач Чалий С.О.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s