Медіаграмотність під час війни. До виховної години

Глобальний тиждень медіаграмотності відзначають у всьому світі 24-30 жовтня. В Україні його відзначають для об’єднання українців навколо теми медіаграмотності у час війни та надання інструментів для боротьби з фейками.


МОН спільно з національним проєктом медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та інформаційної політики пропонують в межах Глобального тижня медіаграмотності провести в закладах освіти урок щодо безпеки в інформаційному просторі.


Для проведення доступні матеріали (додаються):

Урок від IREX «Медіаграмотність під час війни». Урок допоможе потренувати навички медіаграмотності та визначити ризики інформаційного простору під час війни. Презентація до уроку

Тулкіт від британського Департаменту цифрових технологій, культури, медіа та спорту. Він складається з посібника для вчителів, онлайн-гри для цікавого й інтерактивного навчання.

Тулкіт Фейк ≠ факт від Шведського інституту. Тулкіт складається із практичних вправ для розпізнавання різних видів фейків та пропаганди. Пакет документів містить готові презентації з коментарями. ПРЕЗЕНТАЦІЯ 1, ПРЕЗЕНТАЦІЯ 2, ПОСІБНИК, ПОСТЕР. Навчальні матеріали розроблені Шведським інститутом для учнів старших класів та викладачів, які працюють з темами медіаграмотності. Тулкіт Фейк ≠ факт складається з практичних вправ з розпізнання фейків, пропаганди та походження джерел інформації. *Матеріали тулкіту можуть бути використовувані, але не можуть бути поширені на інших онлайн або медійних ресурсах.

Фільтр — це національний проєкт з медіаграмотності МКІП, заснований у 2021 році, щоб об’єднати зусилля держави, громадського сектору, міжнародних організацій та медіаспільноти задля покращення рівня медіаграмотності українців. У лютому 2022 року, незадовго до повномасштабної війни, Фільтр уже організовував національний урок медіаграмотності у партнерстві з МОН.
Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) – міжнародна некомерційна організація,

Під час Глобального тижня медіаграмотності Фільтр, національний проєкт з медіаграмотності МКІП, проведе ряд активностей. Їхня ціль — об’єднати українців навколо теми медіаграмотності у час війни та надати інструменти для боротьби з фейками. Нижче розповідаємо про наші плани.

27 жовтня, вперше, проєкт Фільтр МКІП та IREX проведуть всеукраїнський національний тест з медіаграмотності. Кожен учасник гарантовано отримає сертифікат, а 30 учасників, які дадуть найбільшу кількість правильних відповідей за найшвидший час, отримають подарунки — планшети, павербанки, колонки, рюкзаки, худі та ще багато іншого!
До участі запрошені всі українці. Кожен учасник зможе перевірити, чи вміє боротися з фейками та відрізняти ворожу пропаганду.

Платформа для проходження тесту буде відкрита 27 жовтня тричі протягом дня: початок об 11:00, 15:00, 19:00.

Посилання на платформу для проходження тесту.

Спеціально до тижня медіаграмотності Фільтр підготував словник, який уніфіковує термінологію з медіаграмотності, що використовується в Україні та світі. Він ознайомить вас із основними поняттями теми, такі як, наприклад, фактчекінг, кукіс, клікбейт, інфлуенсер, фішинг тощо.
Ознайомитись зі словником можна тут.

Фільтр підготував корисні інформаційні листівки на тему медіаграмотності у PDF-форматі. Вони стануть у пригоді для організації занять на тему медіаграмотності у навчальних закладах. Серед тем:
🔸 як перевірити достовірність фото?🔸 чи можна довіряти Вікіпедії?

🔸 як працює російська пропаганда в мультиках?

🔸 які є 5 інструментів пропаганди?

🔸 як виявляти дезінформацію?

Ознайомлюйтесь з документами тут.

27 жовтня о 16:30 Фільтр проведе онлайн-лекцію “Як стати джедаєм на інформаційному фронті?” для всіх охочих студентів України. Під час лекції студенти дізнаються:
🔸 Як створювати веселий, проте свідомий контент у ТікТок?

🔸 Якими є ознаки маніпуляції?

🔸 Як перевірити достовірність зображення, правдивість статистики та справжність експерта?

Дізнавайтесь про це та інше, зареєструвавшись на лекцію за посиланням

Реклама

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s