Український День навколишнього середовища (День довкілля)

Перше свято було задумано для того, щоб відзначити Стокгольмську конференцію з довкілля, яка стала однією з найважливіших в історії екологічного руху.

Цього дня була заснована UNEP (United Nations Environment Network) – Екологічна програма ООН, яка зараз є основним організатором та ідеологом Дня довкілля.

Український день довкілля відзначається у третю суботу квітня .

З’явилося в Україні це свято 1998 року завдяки підписанню спеціального Указу Президента України ″Про День довкілля″ № 855/98.
У 2023 році Український День навколишнього середовища (День довкілля) припадає на 15 квітня. Цього дня громадські організації проводять заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища, очищення водних джерел, озеленення, збереження заповідних об’єктів, поширення екологічних знань.


Заходи широко висвітлюються у пресі, оскільки головна мета свята — підвищення рівня свідомості українців в питаннях, що стосуються збереження безпеки навколишнього середовища.Український день довкілля організовується спеціальним комітетом, який займається підготовкою тематичних заходів, пов’язаних з висадкою рослин в лісах і парках, прибиранням паркових територій, плануванням скверів, газонів, клумб в населених пунктах, ліквідацією стихійних звалищ в громадських місцях, місцях відпочинку і дозвілля.

Український день довкілля організовується спеціальним комітетом, який займається підготовкою тематичних заходів, пов’язаних з висадкою рослин в лісах і парках, прибиранням паркових територій, плануванням скверів, газонів, клумб в населених пунктах, ліквідацією стихійних звалищ в громадських місцях, місцях відпочинку і дозвілля

Колектив коледжу радіоелектроніки відзначив цей день прибиранням газонів та клумб біля будівлі закладу освіти. Фотографії квітучих клумб додані у фотоколаж.

На сьогодні стан навколишнього середовища в світі оцінюється як незадовільний. Екологічні катастрофи, які відбуваються у всьому світі, призводять до його постійного погіршення.

Кожен з нас може долучитися до збереження цієї планети і це не так важко, як здається на перший погляд. Ми зібрали 7 дуже простих способів, які можуть допомогти зберегти довкілля та ще й зекономити:

  • 1. Відмовитися від поліетиленових пакетів – екологічно та економічно.
  • 2. Відмовитися від одноразових пляшок та посуду.
  • 3. Бути енергоефективним у побуті
  • 4. Обирати найбільш екологічний транспорт
  • 5. Економити воду
  • 6. Купуйте менше та не викидайте
  • 7. Сортувати сміття і віддавати на переробку

Події і заходи присвячені екології – внесок в наше майбутнє і майбутнє наших дітей!

Реклама

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s