На просторах світової мережі. 4 квітня. День інтернету. День веб-майстра

День веб-майстра: коли відзначають і історія свята

Щороку 4 квітня відзначається неофіційне свято – день веб-майстра.Крім цього, в цей день відзначається Міжнародний день інтернету.

Річ у тому, що у 4 квітня (4.04) закодована помилка 404, вона ж “Not Found”, яка з’являється на сторінці сайту, якщо сервер не може знайти дані на запит користувача. Це числове значення завжди означає одне: сервер не може знайти дані за запитом. А значить, усім, хто працює в професіях, пов’язаних з веб-розробкою, ще належить у всьому цьому розбиратися.

Тому 4 квітня (4.04) обрано датою, коли весь світ відзначає Міжнародний день інтернету і професійне свято День веб-майстра.

Кого вітають в День веб-майстра

Перші веб-майстри виконували широкий спектр завдань, пов’язаних з роботою в інтернеті. Однак зараз поняття “веб-майстер” є збірним, оскільки з часом всі ці функції перетворилися в окремі професії.

Сучасні завдання розробки програмного забезпечення для тисяч ресурсів Всесвітньої павутини виконують безліч фахівців. Це і веб-дизайнери, і верстальники, і розробники програм, тестувальники, програмісти і ще багато фахівців, точна назва професії яких здатна в мозку звичайних людей викликати ту саму «помилку 404».

Тому з Днем веб-майстра прийнято вітати, веб-дизайнерів, авторів та модераторів сайтів, програмістів, системних адміністраторів, контент-менеджерів, співробітників технічної підтримки сайту.

У сучасному розумінні веб-майстер – це професіонал, що зв’язує примхливі і швидко мінливі високі технології зі світом обивателів, які сьогодні без інтернету і його можливостей не уявляють собі ні бізнесу, ні життя.

Пропонуємо ознайомитися з одним з напрямків роботи веб-майстра: історією веб-дизайну

День Інтернету

День Інтернету (також відомий як Національний день Інтернету) — це свято в пам’ять про відправку Чарлі Клайном першого Інтернет-повідомлення 29 жовтня 1969 року. Коли це просте повідомлення було надіслано вперше, ніхто не міг уявити, що Інтернет стане таким гігантом, яким він є сьогодні. Хто б міг уявити такі речі, як соціальні медіа, відео на замовлення чи всі інші технологічні досягнення, які відбулися за останні півстоліття? І хто знає, який технологічний прогрес матиме Інтернет протягом наступних 50+ років?

Історія Дня Інтернету

Як ми вже згадували вище, День Інтернету присвячений пам’яті молодого аспіранта на кампусі Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, який надіслав перше Інтернет-повідомлення. Цим хлопцем був Чарлі Клайн, і він надіслав повідомлення своєму колезі Біллу Дюваллю зі Стенфордського університету. Вони двоє працювали над Advanced Research Project Agency Network – інакше відомою як ARPANET – і повідомлення було просто словом «Вхід». Однак на той час повідомлення не було доставлено повністю, оскільки зв’язок між двома терміналами перервався. Першого разу вдалося відправити лише два символи “LO” (планувалося передати “LOG”, що означало команду входу до системи LOGIN), після чого мережа перестала працювати. У робочий стан її повернули через годину і наступна спроба виявилася успішною.

Ідея розробки того, що ми сьогодні називаємо інтернетом, виникла у американських військових. Стосовно чого і був відправлений запит до одного з науково-дослідних агентств. У них виникла ідея створення комп’ютерної мережі, яка б могла стати інструментом для обміну даними у разі початку бойових дій. Невдовзі задумане втілюється у реальність, і в 1969 році стартував проєкт під назвою ARPANET. Невдовзі була спроба провести сеанс зв’язку між 2 комп’ютерами фахівців проєкту з використанням віддаленого підключення.

Процес становлення був важким та тривалим. Активно використовувати мережу почали вчені, що призвело до її розростання. Значущі історичні події:

 • 1971 – створена програма для пересилання електронних листів.
 • 1973 – підключення до мережі комп’ютерів Великобританії та Норвегії, що перетворило мережу на міжнародну.
 • 1983 – перехід з використання протоколу NCP на TCP/IP, саме з цього часу зародився інтернет в тому вигляді, яким він є сьогодні.
 • 1989 – випущений перший редактор сторінок WorldWideWeb, завдяки йому стає можливою робота з протоколом HTTP і розміткою HTML.
 • 1990 – перше інтернет-підключення з використанням провідного телефону і модему.
 • 1991 – всесвітня мережа стає загальнодоступною.
 • 1993 – створено перший веб-браузер для перегляду графічних сторінок Mosaic.
 • 1996 – створення CSS, випуск першої послуги обміну миттєвими повідомленнями ICQ.
 • 1997 – з’являється PHP, JavaScript, реєструється домен Google.com.

Надалі світ побачить такі звичні на сьогодні стрічки новин RSS, Skype, Facebook, Mozilla Firefox, YouTube, Twitter, Spotify та безліч інших розважальних та корисних інструментів, які сьогодні є частиною історії розвитку всесвітньої мережі.

Цікаві та іноді дивні факти про Інтернет

 Нажаль, оскільки Інтернет постійно розвивається та змінюється, важко отримати точні факти про Інтернет, які не застаріли до моменту, коли ми їх перелічуємо. Однак ми все-таки спробували й вважаємо, що наведені нижче факти є точними на той момент, коли ми їх перерахували нижче.

Інтернет споживає багато енергії

До Інтернету підключено понад 9 мільярдів різних електронних пристроїв, і це число зростає щодня. І за визначенням Інтернету будь-який пристрій, підключений до нього, є його частиною. Це означає, що для живлення Інтернету потрібно приблизно 70 мільярдів кіловат-годин на рік.

У Інтернеті багато людей

Згідно з останніми дослідженнями, у світі налічується 4,66 мільярда активних користувачів Інтернету. Це означає, що приблизно 65% усього населення світу має доступ до Інтернету. Однак, оскільки станом на 2021 рік 7,9 мільярда людей, це означає, що приблизно 3,24 мільярда людей не мають доступу до Інтернету.

 • Далі пропонуємо ще кілька фактів, які, можливо, ви не чули раніше:
 • перший сайт, що з’явився в 1991 році, доступний і сьогодні – це вебресурс – Європейської організації з ядерних досліджень;
 • у Фінляндії доступ до інтернету – це гарантоване законом право з 2010 року;
 • найбільший сайт за обсягом трафіку – Netflix, що збирає 15% світового трафіку;
 • 51% трафіку генерують боти, а не реальні люди і сайти;
 • на варті інтернету 7 реальних людей, кожна має ключ, який за необхідності відновить мережу в разі її захоплення або технологічної катастрофи;
 • за добу хакери зламують близько 30 тисяч сайтів.
 • Ще один цікавий факт – головна інфраструктура інтернету – це 300 підводних кабелів, які з’єднують континенти. Обрив лише одного з них може позбавити зв’язку десятки мільйонів людей.

Свята, пов’язані з Інтернетом

Всесвітній день Інтернету речей
9 квітня 2023 року – неділя. Всесвітній день IoT відзначається 9 квітня . Він відзначає одну з найважливіших технологій 21 століття , яка є частиною четвертої промислової революції, що характеризується ШІ, робототехнікою, 3D-друком та Інтернетом речей. Інтернет речей (IoT) — це мережа фізичних об’єктів із вбудованими датчиками, програмним забезпеченням та іншими технологіями, метою яких є підключення та обмін даними з іншими пристроями через Інтернет. Сьогодні ми можемо підключити до Інтернету побутові предмети, такі як кухонна техніка, автомобілі, термостати або радіоняні! Цей день був заснований Радою Інтернету речей, щоб визнати силу, яку має Інтернет речей, щоб змінити наші спільноти, бізнес і життя.

День безпечного Інтернету сприяє більш безпечному та відповідальному використанню онлайн-технологій дітьми та молоддю в усьому світі.
День безпечного Інтернету 7 лютого 2023 року відзначався у 20 раз

Протягом багатьох років День безпечного Інтернету (SID) став знаковою подією в календарі онлайн-безпеки. Він розпочався у 2004 році в рамках першого плану дій щодо безпечнішого Інтернету як ініціатива проекту SafeBorders, який фінансується ЄС. Потім це було підхоплено Insafe, мережею Центрів безпечного Інтернету. Зараз День безпечного Інтернету виріс за межі традиційної географічної зони й відзначається приблизно в 200 країнах і територіях на всіх континентах і охоплює мільйони людей у всьому світі.

Щороку SID закликає до дій багатьох гравців, які беруть участь у створенні безпечнішого та кращого цифрового середовища для молодих користувачів, зокрема:

 • осіб, які приймають рішення на рівні ЄС, національному та міжнародному рівнях
 • представники галузі
 • організації громадянського суспільства
 • вихователі та батьки
 • сама молодь


Інтернет – це потужний інструмент із величезними можливостями для навчання, вдосконалення навичок і здобуття нових здібностей і знань, як було підкреслено під час пандемії COVID-19. Однак з можливостями приходять і ризики. Метою SID є підвищення обізнаності та в той же час вжиття конкретних дій для забезпечення захисту та розширення прав і можливостей дітей і молоді в Інтернеті.

Цифровий світ не знає кордонів, і нам потрібно, щоб кожен приєднався до нього та працював з іншими таким чином, щоб забезпечити кращий цифровий досвід для всіх нас, особливо для молодих користувачів.

«Разом для кращого Інтернету»
Цього року, який також є Європейським роком навичок, святкування Дня безпечного Інтернету відбулося 7 лютого під відомим гаслом «Разом для кращого Інтернету».

Європейська Комісія відзначила цей день, зробивши дружню до дітей Стратегію «Кращий Інтернет для дітей» доступною всіма мовами ЄС і за його межами , включно з українською. Крім того, він опублікував зручну для дітей версію Декларації цифрових прав і принципів , а також відеогру про принципи .

Реклама

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s