Шевченко – це той, хто живе в кожному з нас. Виховна година. Виставка. Літературний марафон.

До Шевченківських днів 9-10.03.2023

  • Шевченківські дні вже давно стали символом весни.
  • Адже всі найголовніші події в житті Тараса Шевченка сталися навесні. Судіть самі!
  • Навесні поет народився.
  • Навесні 1838 року він став вільною людиною.
  • Навесні 1840 року побачив світ «Кобзар».
  • Навесні 1847 року поет опинився за ґратами. Через десять довгих-довгих років, навесні 1857 року, до нього надійшла звістка про волю.
  • Та й покинув цей світ поет також навесні.
  • Джерело

Тараса Шевченка в сучасній українській військовій формі 2016 року зобразив художник Михайло Дяченко з Дніпра.

Матеріали до виховної години

Бібліотека ДФКР запрошує переглянути виставку до Шевченківських днів

З метою вшанування пам’яті Великого Кобзаря та усвідомлення образу Тараса як символа української державності студенти та викладачі ДФКР взяли участь у поетичному марафоні «Шевченко – це той, хто живе в кожному з нас». Побачити відео ви можете на сторінках коледжу You Tube, Facebook, Instagram та на Google Диску

БІБЛІОТЕКА ДФКР РЕКОМЕНДУЄ


Віртуальні тури музеями Тараса Шевченка


Національний музей Тараса Шевченка Будівля на бульварі Тараса Шевченка в Києві, в якій розташований музей, в другій половині ХІХ ст. належала родині Терещенків – відомих меценатів та колекціонерів творів образотворчого мистецтва.
Після війни, коли постало питання про розміщення музею Т. Шевченка, було обрано саме цю архітектурну пам’ятку. Саме тут, у будівлі, де міг бувати Тарас Шевченко, 24 квітня 1949 року відкрито Державний музей Т. Г. Шевченка. 31 березня 2001 р. музей отримав статус національного.

Будинок-музей Тараса Шевченка на Майдані Незалежності Один з трьох шевченківських музеїв Києва. Меморіальний музей відтворює атмосферу 1846-47 рр., коли Шевченко жив у Києві аж до арешту по справі Кирило-Мефодіївського товариства. Сам будинок – раритет київської забудови першої половини ХІХ століття. Він збудований в 1835 р. і зберігся до наших днів. І вже тому він унікальний.

«Батьківщина Тараса Шевченка» — село Моринці
1989 р. було відтворено в селі дві хати: хату Якима Бойка – діда Тараса по його матері, та хату Копія, у якій півтора року жила сім’я Шевченків. З 1992 року вони ввійшли до складу історико-культурного заповідника “Батьківщина Тараса Шевченка”. У такій хаті у Якима та Параски Бойків 1783 року народилася донька Катерина, мати Тараса Шевченка, тут пройшли її дитячі та юнацькі роки…

Хата на Пріорці
Улітку 1859 року після тривалих клопотань Тарас Шевченко приїхав в Україну з наміром оселитися тут. 13 липня 1859 року поет за доносом був заарештований біля села Прохорівки, а 30 липня його було доставлено до Києва. Генерал-губернатор І.І. Васильчиков після розмови з Т. Шевченком порадив йому якнайшвидше повертатися до Петербурга.
Поки готувався дозвіл на виїзд, поета було передано на поруки священику Троїцької церкви о. Юхиму Ботвиновському. Не бажаючи жити в центрі міста, Шевченко вирішив підшукати собі квартиру і оселився на мальовничій київській околиці – Пріорці. Спогади про перебування Тараса Григоровича на квартирі у Варвари Матвіївни Пашковської були записані її сестрою Стефанією Крапивіною та надруковані 1875 року у петербурзькій газеті «Пчела».


Пам’ятник та парк Т.Г. Шевченка в Актау (Казахстан)
З красивих примітних місць можна виділити пам’ятник Т.Г. Шевченка, розташований у сквері, який знаходиться між четвертим і п’ятим мікрорайонами міста Актау.Музей «Флігель Тараса Шевченка»
У Яготині праворуч від картинної галереї, у парку стоїть музей «Флігель Тараса Шевченка». Власне і будівля галереї, й парк, і флігель – залишки колись величного маєтку Кирила Розумовського, що перейшов як посаг за онукою гетьмана Варварою до Миколи Репніна-Волконського. І надалі, аж до 1917 року Яготинський маєток належав нащадкам цієї пари.
На старості років Репнін-Волконський у своєму Яготинському маєтку радо приймав талановитих гостей. Тут побували Микола Гоголь, Василь Лукашевич, Євген Гребінка, Василь Штернберг, Михайло Глінка, Микола Маркевич.

Музей «Флігель Тараса Шевченка»
У Яготині праворуч від картинної галереї, у парку стоїть музей «Флігель Тараса Шевченка». Власне і будівля галереї, й парк, і флігель – залишки колись величного маєтку Кирила Розумовського, що перейшов як посаг за онукою гетьмана Варварою до Миколи Репніна-Волконського. І надалі, аж до 1917 року Яготинський маєток належав нащадкам цієї пари.
На старості років Репнін-Волконський у своєму Яготинському маєтку радо приймав талановитих гостей. Тут побували Микола Гоголь, Василь Лукашевич, Євген Гребінка, Василь Штернберг, Михайло Глінка, Микола Маркевич.

Баришівський музей Т.Г. Шевченка
Баришівський музей Т.Г. Шевченка — музей у селищі Баришівка (Київська область), присвячений життю і творчості Тараса Шевченка.

Найвідоміші фотографії Шевченка

До мурашок: 6 відомих віршів Шевченка, покладених на музику

Вірші Тараса Шевченка не втрачають своєї актуальності. Саме тому сучасні музиканти активно записують пісні, створені на основі поезії Кобзаря.

Ми зібрали для вас 6 відомих віршів Шевченка, покладених на музику.

Микола Осадчий – Заповіт

Хочу Ще – Тополя

Хритина Соловій – Зоре моя вечірняя

https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=314&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fkhrystyna.soloviy%2Fvideos%2F1830125940533670%2F&show_text=false&width=560&t=0

Фома та гурт Мандри – Думи Мої (офіційне відео)

Оксана Муха – Якби З Ким Сісти Хліба З’їсти

Pororoka – Нащо

Електронна Шевченкіана Британської бібліотеки https://blogs.bl.uk/european/2023/03/digital-shevchenkiana-a-joint-english-ukrainian-project.html

Кілька років тому Програма “Архіви у небезпеці” Британської бібліотеки та Національний музей Тараса Шевченка виконали спільний проєкт з оцифрування Шевченкіани з фондів Національної музею.
У блозі Британської бібліотеки, підготовленому до Шевченківських днів, йдеться якраз про це електронне зібрання, доступне читачам у будь-якому куточку світу. Головною е-копією усього зібрання володіє Музей Тараса Шевченка у Києві й також, очевидно, надає доступ до неї шанувальникам творчості Поета.

Оцифрованим є не лише видання творів самого Т. Шевченка, а й видання його доби, літературно-художні журнали “Основа”, “Молодик”, “Хата” та ін. До речі, вміст журналів розписано аналітично, тому легко знайти необхідні публікації.

ВЧИТЕЛЯМ

Шевченківські дні: підбірка цікавих матеріалів для учнів (вікторини, цитати, анімація)

✨Сучасний мультик про життя Тараса Шевченка
✨Онлайн-вікторина для школярів
✨Пізнавальний тест для учнів: визначте 3 неправдиві факти з біографії Тараса Шевченка.
✨Найкращі цитати Тараса Шевченка
✨5 анімацій за поемами Кобзаря
Це сучасна анімована поезія Шевченка, начитка віршів відомими українцями, а також поезія Кобзаря у пісенній формі.
✨Вікторина на знання творчості Кобзаря
Тест: визначте 5 віршів, які написав не Тарас Шевченко.

Шевченківські дні: добірка матеріалів із Бібліотеки «На Урок»
Розробки уроків та корисні матеріали, які допоможуть успішно провести урочистості з нагоди святкування 205-ї річниці народження Тараса Шевченка.
Цього року в Україні відзначається 205-та річниця народження Тараса Григоровича Шевченка. Святкування цієї дати надзвичайно важливе, адже Кобзар – справжній співець українського народу. Його творчість мотивувала не одне покоління борців за свободу та незалежність нашої Батьківщини.
Проведення тематичного заходу дозволить ознайомити учнів із життям, творчим доробком та ідеями видатного Кобзаря. Щоб допомогти вам, ми підготували традиційну добірку матеріалів із Бібліотеки «На Урок».
Тема: Хмари слів до теми «Тарас Григорович Шевченко»
Автор: Чумакова Наталя Вікторівна
Про матеріал: Матеріали створено на основі біографії видатного поета. Вони чудово підійдуть для використання на уроках української літератури. Розробка містить 6 хмар слів різної тематики (родина митця, кохання поета, викуп Тараса з кріпацтва).
Тема: Урок-змагання «Тарас Шевченко – геніальний поет, мислитель. Біографія та основні віхи творчості». 9 клас
Автор: Карпова Вікторія Юріївна
Про матеріал: Сценарій уроку-змагання дозволить узагальнити і систематизувати знання учнів про основні віхи життя і творчості Тараса Шевченка. Розробка допоможе учням розвивати культуру мовлення, пам’ять, логічне мислення, увагу та спостережливість. Крім того, школярі будуть дискутувати і аргументувати власну позицію.
Тема: Урок на тему: «Лінійна функція. Її графік і властивості» (до дня народження Тараса
Автор: Тверда Валентина Олексіївна
Про матеріал: Розробка уроку допоможе вчителю успішно поєднати вивчення лінійної функції та закріплення інформації про життя і творчість Тараса Шевченка. Матеріал передбачає розв’язання задач, участь дітей в іграх та вікторинах.
Тема: Презентація «Тарас Шевченко»
Автор: Савчук Алла Степанівна
Про матеріал: Презентація буде чудовим доповненням до матеріалу уроків літературного читання у 2–4 класах та тематичних виховних заходів. Розробка складається з 12 слайдів, які стисло та змістовно розповідають про життя і творчий шлях Кобзаря. Крім того, діти дізнаються про те, як вшановують пам’ять Тараса Григоровича у наш час.
Тема: Шевченко-художник (презентація)
Автор: Федик Наталія Ігорівна
Про матеріал: Розробка містить ґрунтовний фактичний матеріал, який допоможе школярам ознайомитись із мистецьким доробком Тараса Шевченка.
Тема: Конспект інтегрованого заняття-бесіди «Т. Г. Шевченко – великий поет України»
Автор: Колісник Ірина Іванівна
Про матеріал: Матеріал допоможе успішно продовжувати знайомство дітей із життям та творчістю Тараса Шевченка. Розробка стимулюватиме інтерес учнів до поезії, спонукатиме їх слухати і вчити напам’ять вірші поета. У школярів формуватиметься почуття патріотизму, любов та повага до рідного слова, гордість за національних героїв.
Тема: Усний журнал і презентація «Завжди сучасний Шевченко»
Автор: Лютик Оксана Миколаївна
Про матеріал: Розробка дозволить пояснити учням різні аспекти життя і творчості Тараса Шевченка. Діти ознайомляться із його духовною спадщиною та зрозуміють значення творчого доробку поета для історії та культури України.
Тема: Презентація «Шевченко жити буде, поки на землі житимуть люди»
Автор: Селецька Інна Миколаївна
Про матеріал: Матеріал можуть використовувати вчителі початкових класів та педагоги-організатори для проведення виховних заходів. Використовуючи розробку, педагоги зможуть донести до учнів основні віхи життя і творчості Тараса Шевченка. Презентація детально розкриває значення його поетичного та художнього доробку для розвитку української культури і свідомості нашого народу.
Тема: Урок-гра «Щасливий випадок» (Тарас Шевченко)
Автор: Полігас Вікторія Олександрівна
Про матеріал: Розробка уроку-гри спрямована на закріплення знань про життєвий шлях і творчий спадок Кобзаря. Авторка матеріалу пропонує об’єднати учнів у команди, використати ігрові методи та прийоми навчання. Саме це дозволить зацікавити дітей, активізувати їхні пам’ять та увагу.
Тема: Роздатковий матеріал на уроках української літератури, присвячений 205-річчю Т. Г. Шевченка
Автор: Макаренко Лариса Михайлівна
Про матеріал: Роздатковий матеріал містить ігри, вправи, завдання і конкурси, які неодмінно активізують дітей. Велика кількість різноманітних завдань допоможе залучити до роботи кожного учня.
Тема: Урок-свято. Т. Шевченко – великий син України.
Автор: Шевчук Світлана Василівна
Про матеріал: Матеріал допоможе вчителю розширити знання учнів про основні етапи життя і творчості Т. Г. Шевченка. Проведення уроку-свята сприятиме успішному вихованню національної самосвідомості школярів, формуватиме вміння працювати у команді та взаємодіяти.
Тема: Презентація «Т. Г. Шевченко»
Автор: Ладнова Юлія
Про матеріал: Розробка дуже змістовна і складається з 62 слайдів. Це дозволить обрати найбільш інформативні та яскраві зображення для використання під час уроків та позакласних заходів. Переглянувши презентацію, діти зможуть ознайомитися з поетичними та художніми творами Шевченка, дізнаються, як саме вшановують Кобзаря в сучасній Україні та світі.
Тема: Урок «Тарас Шевченко – відомий і невідомий»
Автор: Фарбатюк Олена Валеріївна
Про матеріал: Розробка містить конспект уроку та презентацію про відомі та нещодавно відкриті факти із життя та творчості Кобзаря. Матеріал неодмінно буде корисним під час проведення уроку української літератури у 9 класі, а також при організації виховного чи позакласного заходу.

ДО ШЕВЧЕНКІВСЬКИХ ДНІВ
Небанальний урок у Шевченківські дніhttps://osvitoria.media/experience/nebanalnyj-urok-u-shevchenkivski-dni/
Щороку «Освіторія.Медіа» пропонує нові підходи до того, як розповідати про Тараса Шевченка так, щоби цікаво було всім учасникам процесу — вчителям, учням, бібліотекарям, батькам. Шевченко — давно не старий дід у смушевій шапці та кожусі, він — актуальний автор, якого регулярно осучаснюють. Як до нього підступитися по-новому?
Відеоролик-мандрівка
Кросворд
Вечірка до дня народження
Гра в музей

Реклама

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s