Тімоті Снайдер про історію України. Погляд заходу

“Будь настільки хоробрим, як зможеш. Якщо ніхто з нас не буде готовий вмирати за свободу, ми всі помремо в неволі”.

Це слова відомого американського історика та письменника Тімоті Снайдера.Він фахівець з історії Східної Європи та, зокрема, історії України, Польщі, Росії. Дослідник тоталітаризму та Голокосту. Володіє українською мовою, вивчив за один рік.

Якщо ви не знали, то Тімоті Снайдер, американський історик, письменник, професор Єльського університету, який вболіває за перемогу України, веде 3-х місячний курс про історію України. Курс цей вільний для перегляду (якщо ви знаєте англійську, звісно) на Ютуб.
Ось тут лекції можна переглянути Посилання на переклади українською дивіться нижче

БІБЛІОТЕКА ДФКР РЕКОМЕНДУЄ:

Тімоті Снайдер про історію України. Відео перших трьох лекцій з українським перекладом. Джерело. Публікуємо підбірку перекладів лекцій викладача Єльського університету від Forbes Ukraine:

Чому те, що росія робить в Україні, є геноцидом – аргументи професора Єльського університету Тімоті Снайдера.
Джерело

ЧИТАЙТЕ ТВОРИ ОНЛАЙН

Криваві землі Європа поміж Гітлером та СталінимТимоті_Снайдер
Дослідження авторитетного американського історика Тимоті Снайдера узагальнює найтрагічніші сторінки в історії Східної Європи. Очевидно, що не всі міркування автора будуть сприйняті в Україні – передовсім західній, яку він трактує не інакше як східну Польщу. Вітчизняні історики знайдуть у цій книжці й чимало інших спірних тверджень і дискусійних тез. Читати PDF

“Червоний князь” – Тімоті Снайдер

Книга відомого американського історика, професора Єльського університету Тимоті Снайдера присвячена непересічній постаті в історії Центральної та Східної Європи — Вільгельмові фон Габсбургові. Ерцгерцог, родич австрійського цісаря, він обрав собі українську ідентичність і став легендарним полковником Василем Вишиваним, Червоним Князем, який боровся за незалежність України в часи Першої і Другої світових воєн. Його вабили героїчні сторінки української історії, змагання українців за державність. Аж до своєї смерті за стінами Лук’янівської тюрми Києва влітку 1948 року він не втрачав надії посісти монарший престол у відновленій українській державі. Він шукав союзників у різних державах — Польщі, Австрії, Франції і навіть нацистській Німеччині, але, врешті, розчарувався в них усіх. Пристрасний мрійник і романтик Вільгельм потерпав від поразок у політиці.
Хто ж був цей дивний чоловік, який змінив свою ідентичність і вирішив боротися за чужу державність? Якою була б історія нашої держави, якби його мрія здійснилася? Запрошуємо порозмірковувати над цими питаннями разом із проникливою книгою Тимоті Снайдера. Читати fb2

Коментар В’ятровича по закінченні курсу лекцій

Реклама

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s