День Збройних Сил України. Незламні. Єдині. До виховної години

🇺🇦Підніметься з руїн моя країна, бо мужності такої світ не знав

Ліна Костенко

З Днем Збройних Сил України!

Кожного року 6 грудня Україна святкує День Збройних Сил України. Відзначається щорічно – у день прийняття 1991 року Закону України “Про Збройні сили України”. Цього року свято набуває особливого значення, бо ми всі віримо в нашу армію, яка наближає перемогу. Цей день присвячений всім українським військовослужбовцям, які служать або раніше служили в українській армії.

Текст виховної години. Підготував Чалий С.


Згідно з законодавством України, саме на армію покладаються завдання з оборони країни, захисту її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності. Але багато років для нашого суспільства ці слова були офіційними штампами і не несли якогось глибинного смислу. І війна, що почалася у 2014 році не змінила відношення багатьох людей до армії та ставлення до військовослужбовців. Все змінилося 24 лютого 2022 року, коли рф розв’язала повномасштабну агресію проти нашої країни.

Увага нашого суспільства зосередилась на Збройних силах України. Зможуть вони вистояти проти потужного ворога, нанести їм поразку та захистити мирне життя нашого народу.
І вони вистояли. Завдяки героїчному спротиву української армії і сил самооборони вже в перші дні агресії російська армія зазнала значних втрат у живій силі та техніці, втратила наступальний темп і в цілому зупинилась. Бліцкриг провалився, українські війська на окремих напрямках почали переходити до контрнаступу, звільняючи міста і села країни. У важкий для України період на її захист стали свідомі громадяни країни, вмотивовані люди з характером. До складу Збройних сил України, інших військових формувань долучились чоловіки та жінки, люди різного соціального рівня, віку, освіти, що усвідомлювали, яка ситуація склалася в державі та мають бойовий дух.
Ворог ще дуже потужний, має превагу в людських ресурсах, озброєнні та техніці. Попереду ще багато випробувань, але перемога буде за нами. Наші воїни найкращі, вони захищають свої родини, свій дім, свою країну.

Звичайно велике значення у війні має чисельність та озброєння збройних сил, наявність ракет, танків та літаків. Але війну ведуть люди, від їх мужності, стійкості, сміливості та професіоналізму залежить в підсумку перемога та мир.
Хочу показати, як приклад, декілька особистостей зі складу Збройних сил України. Це молоді офіцери – становий кістяк армії за якими майбутнє ЗСУ.
Майор 57 окремої мотопіхотної бригади ім. кошового отамана Костя Гордієнка Богдан Дронов отримав звання Героя України у свої 28 років. Нагороду йому вручили за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння українському народу.
Сьогодні Богдан Дронов є командиром батальйону. У його підпорядкуванні майже тисяча військових. Дронов є представником нової генерації українських офіцерів. Він і народився, і виріс вже у незалежній Україні. Повномасштабна війна Богдана Дронова застала там, де він прожив останні сім років – на передовій.
Лише за перші тижні повномасштабного вторгнення батальйон Дронова відбив близько 20 ворожих атак. Кожна з них закінчувалась десятками вбитих окупантів. Російська артилерія нещадно обстрілювала позиції наших військових. За словами Дронова, вона просто рівняла їх із землею три-чотири години. Один із таких снарядів влучив в авто Дронова, коли він повертався вночі з позицій до штабу.
Тепер попереду у нього тривале лікування, але він не втрачає почуття гумору, думає про майбутнє своєї країни та мріє про ефективну армію.


(Далі відео (12 хв.)

Ще про одного легендарного героя України – льотчика Степана Тарабалки. На жаль його немає серед живих. Він захищав небо над столицею. Це його називали привидом Києва. І хоча пізніше виявилося, що це лише збірний образ всіх льотчиків бригади, в якій служив Тарабалка, але він все одно назавжди залишиться одним із українських героїв.
Степан Тарабалка кожного разу показував у небі свою майстерність на літаку МіГ-29. З перших днів повномасштабної війни нещадно нищив ворогів, які бомбардували українські міста. Побратими Тарабалки пригадують, що льотчик завжди йшов у бій першим, а потім ділився своїм досвідом. Воно й не дивно, адже небом він марив ще з дитинства.
У 28 років Степан Тарабалка вже став майором. Він був льотчиком нового покоління. Степан Тарабалка прийшов на службу у 2014 році, коли в Україні почалася війна.
13 березня 2022 року він загинув у повітряному бою над Житомиром з переважними силами російських окупантів. Звання Герой України Степану Тарабалці дали вже посмертно.
(Далі відео (9 хв. )

Глибока подяка та шана нашим захисникам, які вміло, відважно та жертовно захищають наші суверенні кордони та мирне життя українців!

Слава ЗСУ!

БІБЛІОТЕКА ДФКР РЕКОМЕНДУЄ:

ЩО ВАРТО ЗНАТИ ПРО ЗСУ

Джерело

Чому День ЗСУ святкують саме 6 грудня
6 грудня 1991 року Верховна рада ухвалила закон “Про Збройні сили України”. ЗСУ є ровесниками незалежності країни й цього року відзначають 31 річницю.

За Конституцією, армія відповідає за оборону країни, захист її територіальної цілісності, суверенітету й недоторканності. В ЗСУ виділяють три основні види: Сухопутні війська, Повітряні сили та Військово-морські сили. Також є окремі роди військ ЗСУ: Десантно-штурмові, Війська зв’язку та кібербезпеки, Сили спецоперацій, Сили територіальної оборони, Медичні сили, Сили підтримки й Сили логістики.

Кожен із видів ЗСУ має свій професійний святковий день, але 6 грудня об’єднує всіх військовослужбовців України.

Традиції українського війська
Сучасні захисники продовжують традиції дружинників Русі, козаків війська Запорозького та ще низки мілітарних формацій різних епох. Скажімо, в роки Першої світової війни діяли легіони Українських січових стрільців, які складались з активістів кількох організацій Галичини (Сокіл, Січ, Пласт). 1917 року створена армія Української Народної Республіки. Також після падіння Російської імперії на українських землях діяли формування Вільного козацтва, Української Повстанської та Української Галицької армій.

Наймолодший рід сил сучасних ЗСУ — це Сили територіальної оборони. Точкою відліку для них, відповідно до закону “Про основи національного спротиву”, стало 1 січня 2022 року. Передбачалось, що в мирний час у ТрО служитимуть 10 тисяч, а в особливий період, за рахунок резерву, — понад 130 тисяч військовослужбовців. Втім, уже за перший тиждень повномасштабної війни лави ТрО поповнили понад 100 тисяч добровольців. Вони прийняли бій у Київській, Чернігівській та Сумській областях, а згодом брали участь й у їхньому звільненні.

Разом з бійцями інших видів і родів військ сили ТрО обороняли Маріуполь. Брали участь у контрнаступі на Харківщині. Тримають оборону Миколаєва й Запоріжжя, звільняють Донбас та Херсонщину.

Сотні бійців ТрО відзначені державними нагородами. На їхньому рахунку безліч знищеної бронетехніки РФ і навіть літаки російської армії, каже міністр оборони України Олексій Резніков.

Жінки в українському війську
Олена Степанів-Дашкевич — перша українка, яка була зарахована на військову службу у званні офіцера Української Галицької Армії. В Армії УНР воювали Христина Сушко та Харитина Пекарчук. У Легіоні Українських Січових стрільців існувала Жіноча чота, співорганізаторкою якої була розвідниця Ольга Басараб. Безліч жіночих імен і серед героїв Другої світової війни, говорять в Українському інституті національної пам’яті.

Станом на 28 листопада в лавах ЗСУ служить 59 786 жінок. Таку цифру оприлюднив міністр оборони Олексій Резніков. Це один з найвищих показників серед армій країн НАТО. В бойових діях наразі беруть участь майже 5 тисяч жінок. Понад 350 відзначені державними нагородами. Дві мають звання Герой України, посмертно.

З 2017-го українські захисниці отримали доступ до майже всіх бойових та офіцерських посад. Парамедикині, артилеристки, снайперки, розвідниці, командирки рот і взводів виконують військовий обовʼязок на передовій і в тилу нарівні з чоловіками.

Мужність захищати своє
За словами Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного за час повномасштабної агресії РФ захисники України знищили вдвічі більше російських літаків, ніж Радянський Союз втратив за 10 років війни в Афганістані, а саме: 281 літак (станом на 4 грудня 2022 року) проти 118. Про українських льотчиків-винищувачів складають легенди. Наприклад, Привид Києва, який начебто самотужки збив 40 ворожих літаків. Хоч це збірний образ пілотів 40-ї бригади тактичної авіації ВПС, які захищають небо над столицею.

Довіра до української армії
96% українців довіряють армії, за даними соціологічного опитування, проведеного Центром Разумкова. Це найвищий рівень підтримки за роки незалежності, зазначають автори дослідження. У дні масованих обстрілів цивільної інфраструктури українці майже вдвічі більше підтримували ЗСУ, порахували в Opendatabot. Лише за жовтень пожертви на три благодійні фонди країни: United24, “Повернись живим” і Фонд Притули — склали півтора мільярда гривень.

Оновлення ЗСУ
У 2015-му для військових розробили нові кашкети, стилізовані під історичні “мазепинки”. Подібні головні убори з V-подібним розрізом спереду, що наслідував гетьманські шапки, в XVII столітті носили козаки, а під час Першої світової війни — Українські січові стрільці. Також запровадили новий малюнок камуфляжу — піксель, новий крій однострою та знаки розрізнення.

Як і у воїнів Армії УНР, у сучасних захисників України на рукавах — тризуб. Десантники й морські піхотинці відмовились від радянської традиції блакитних та чорних беретів. Натомість одягнули берети кольорів марун та морської хвилі.

Культурний фронт
Українські митці збирають кошти й допомагають не лише армії, а й громадянам, які постраждали від війни. Радіо “Промінь” склало плейлист пісень, що надихають на боротьбу:

“Місто Марії” Океану Ельзи
Слова й музику до пісні написав Святослав Вакарчук. Присвячена композиція захисникам Маріуполя — козацького міста Марії.

“Панівна висота” Yurcash
Автор пісні — фронтмен гурту “Юркеш” Юрко Юрченко — від початку війни перебуває в батальйоні “Окрема добровольча чота “Карпатська Січ”.“Чути Гімн” Skofka
Володимир Самолюк присвятив цей трек другу дитинства Валентину Коноводову, який загинув, захищаючи Україну. Skofka каже: “Поки буде чути гімн в усіх містах України, доти й буде жити Україна”

“Я твоя зброя” Христини Соловій. Трек з’явився за кілька годин до початку повномасштабного вторгнення російської армії в Україну. Христина каже, для неї це одна з найважчих пісень. А присвячена вона всім, хто взяв до рук зброю заради мирного майбутнього України.

“Враже” Енджі Крейда
Рівненський гурт “Енджі Крейда” записав пісню на вірш “Враже” української поетеси Людмили Горової. У рядках “Буде тобі, враже, так, як Відьма скаже” поетеса проклинає ворога на біду, горе й смерть.

“Марш Нової Армії” від Олега Скрипки
Маршу українських націоналістів, щонайменше 90 років. З 1932-го ця пісня на слова українського письменника Олеся Бабія була гімном ОУН. 24 серпня 2018 року адаптований варіант пісні став маршем українського війська на параді до дня Незалежності України. Друге дихання стройовій пісні дав лідер гурту “ВВ” Олег Скрипка. Разом з ним пісню виконали Тарас Чубай, Сергій Фоменко, Іван Леньо, Олег Михайлюта (Фагот), Тарас Компаніченко, Сашко Положинський, Сергій Танчинець, Сергій Василюк та Юрій Журавель.

“Ой у лузі” Андрій Хливнюк & Kiyany
Андрій Хливнюк, лідер гурту “Бумбокс”, який вступив у тероборону, заспівав першу строфу народної пісні на безлюдній Софійській площі в Києві на четвертий день повномасштабного вторгнення. Пізніше гурт Pink Floyd використав вокал Андрія Хливнюка й записав свою версію пісні під назвою “Hey, Hey, Rise Up!”.

“Не Відступати і Не Здаватись” СКАЙ
“Україна встоїть і переможе рашистів — окупантів! Бо за нами правда! Ми на своїй землі і нам чужого не треба! Не Відступати і Не Здаватись Нам більше нічого боятись! Слава Україні! Слава ЗСУ!”, — так про свою пісню кажуть музиканти гурту.

“Як відгримить війна” KOZAK SYSTEM
Текст композиції належить поетові Миколі Бровченку, а музика до неї з’явилась ще за кілька років до початку повномасштабного російського вторгнення. Фронтмен гурту KOZAK SYSTEM Іван Леньо сподівається, що пісня буде добрим вісником того, що війна обов’язково завершиться нашою перемогою, а бійці повернуться до своїх мам.

“Героям” БЕЗ ОБМЕЖЕНЬз
Композиція присвячена всім захисникам і захисницям, які боронять Україну.

Реклама

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s