ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ РАДІОДИКТАНТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ – 2022, ЯК ГОТУВАТИСЬ І ДЕ ПИСАТИ

У середу 9 листопада у День української писемності та мови відбудеться Всеукраїнський радіодиктант Національної єдності-2022.

Уперше в Україні радіодиктант відбувся 24 травня 2000 року, присвятили його тоді до дня Кирила і Мефодія. Акцію, присвячену державній мові, започаткувало Українське радіо. Лише згодом 9 листопада, день української писемності, стає офіційною датою для проведення радіодиктанту.

З 2015 року організатори акції розпочинають, так би мовити, процес диджиталізації: тепер написані диктанти можна сканувати або фотографувати й надсилати також електронною поштою (організатори щороку винагороджують найкращі роботи призами). Також диктант починають транслювати не лише на радіо, а й на UA: Перший, а з 2017 — ще й на фейсбук-сторінці.

Щороку кількість візійних локацій, де пишуть диктант, збільшується. А 9 листопада 2019 року гугл-запит “Радіодиктант” став найпопулярнішим серед української інтернет-аудиторії.Про це повідомляє Суспільне.

Розпочнеться диктант об 11:00. Авторкою тексту є українська письменниця та режисерка, членкиня Українського ПЕН Ірина Цілик, а читатиме його народна артистка, Герой України Ада Роговцева.

Як зазначається у повідомленні, долучитися до участі в диктанті можна у будь-якому зручному форматі.

Диктант транслюватиметься:

10 листопада буде оприлюднено текст диктанту, тому якщо ви хочете, щоб ваш диктант перевірили фахівці, ви можете:

  • надіслати паперового листа за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада;
  • сфотографувати/відсканувати написаний текст (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf) та надіслати його до 11:00 10 листопада на адресу rd@suspilne.media або через електронну форму для отримання робіт. Її оприлюднять на сайті ukr.radio 9 листопада.


Текст диктанту буде оприлюднено 10 листопада.

До найбільшого українськомовного флешмобу зможуть приєднатися мільйони українців за кордоном. Як раніше повідомляли організатори, написання Радіодиктанту-2022 адаптовано до умов воєнного часу. Також у різних країнах світу будуть облаштовані студії для написання диктанту для вимушених переселенців та українців, які живуть за кордоном.

Зазначимо, що традиційний щорічний Радіодиктант національної єдності був започаткований у 2000 році. Торік автором тексту та читцем радіодиктанту був український письменник Юрій Андрухович.

Фото: Суспільне Мовлення

БІБЛІОТЕКА ДФКР РЕКОМЕНДУЄ

Ресурс «Українська мова онлайн»

Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови спільно з Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича створили платформу «Інтерактивна інформаційна мапа» (https://frontend-diploma.herokuapp.com), за допомогою якої можна дізнатися про:

➖ безоплатні мовні курси та розмовні клуби, які діють у вашій області\обласному центрі;

➖ прийняті місцеві програми з опанування української мови.

Інформаційна мапа буде постійно оновлюватися та доповнюватися.

Долучайтеся до українськомовних проєктів у Телеграмі. Удосконалюйте свої знання разом з нами. 🇺🇦 ❤️🇺🇦

Українська мова – t.me/tvoyamova
Мовний трибунал – t.me/mov_tribunal
Словниковий запас – t.me/zapas_slv
Англійська мова – t.me/englua
Цитати та афоризми – t.me/aquotes

🇺🇦Художні замальовки, тексти читачів, рідкісні й маловживані поняття і дрібка правил українського правопису. Все це ви знайдете в затишній спільноті Гарбузове намисто.
Тут люди гомонять про мову й знаходять однодумців.Гайда з нами, та будьте обережні — канал викликає закоханість у слово
https://t.me/+LPZb076oVpI2MDI6

Реклама

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s