День Європи. Інформаційні матеріали. Конструктор уроків, відео, презентації

🇪🇺🇺🇦 Цьогорічний день Європи, який відзначають 9 травня, Європа зустріла в кольорах України!

Урядові будівлі та європейські міста засяяли жовто-блакитними кольорами українського прапора, а інституції ЄС висловили свою солідарність з народом України.

День Європи святкується

  • Радою Європи – 5 травня,
  • Європейським Союзом – 9 травня,
  • в Україні з 2003 року – у третю суботу травня, тобто 21 травня 2022 р.

Святкування в ЄС насамперед спрямовані на поширення ідеї європейської ідентичності серед громадян Європейського Союзу та утвердження спільних європейських цінностей. День Європи. 2022. Офіційний сайт ЄС

Цьогоріч Дні Європи в Україні особливі – ми зустрічаємо їх в умовах війни. Український народ героїчно відстоює від рашистської навали демократію, свободу, історію, культуру, людські життя та мрії усієї прогресивної Європи.

День Європи для українців – це особливий день, адже нашу країну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура, демократія і свобода. Відзначення Дня Європи – це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.

https://youtu.be/OsIv5qeSlYY

У цей день проводяться освітні заходи про Європейський Союз, запроваджуються культурні та творчі ініціативи, відбувається вручення відзнак та премій.

Пропонуємо відзначити День Європи у закладах освіти. Відповідні інформаційні матеріали надано МОН України.

Лист МОН України

Методичні рекомендації проведення уроку до дня Європи – 9 травня 2022

Презентація. Чому європейські цінності важливі. 23 слайди

Методичні рекомендації
проведення уроку до дня Європи – 9 травня 2022 для закладів загальної середньої освіти


Нині, як ніколи, важливо формувати розуміння того, що наша держава належить до європейського спільного дому. Європейський вибір України – це запорука її розвитку і альтернативи цьому вибору немає. Україна пройшла довгий і тернистий шлях щоб довести ідею стати частиною Європейського Союзу до логічного завершення. Найважчі віхи – це у 2013 р. коли українці протистояли внутрішній політиці Януковича, вийшли на Майдан, звершили Революцію гідності й відстояли підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Угода підписана у 2014 р. дала змогу перейти від партнерства і
співробітництва до політичної асоціації та економічної інтеграції. Нині, знову, ми захищаємо європейський вибір зі зброєю в руках, але вже від зовнішнього агресора. І при цьому зробили ще один важливий крок і вже заповнили анкету-опитувальник для отримання Україною статусу кандидата на членство в ЄС.


18 квітня 2022 р. Президент України Володимир Зеленський передав заповнену анкету-опитувальник главі представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікасу. Він зазначив, що це один з етапів для нашої держави до вступу у ЄС. «Поступ нашої держави до ЄС відбувається в дуже трагічний час, коли багато українців, які сповідують європейські цінності, втрачають життя. Однак народ України об’єднаний цією метою – відчувати себе нарівні, частиною Європи, частиною Європейського Союзу. Ми віримо, що здобудемо підтримку й станемо кандидатом на вступ. Після цього розпочнеться фінальний етап. Дуже віримо, що ця процедура відбудеться в найближчі тижні і що вона буде позитивною для історії нашого народу, зважаючи на ціну, яку він заплатив на шляху до незалежності й демократії».


Підсумовуємо наші європейські прагнення словами віце-прем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, яка відзначила, що анкета – це «книга української державності».
«Всі ці зміни, які ми зробили, за які зараз боремося. Це й про права людини, і
найвищі людські цінності, і економіка та велика кількість змін і трансформацій».
Отже, Європа нині різниться традиціями й мовами, але, об’єднана спільними цінностями. Європейський Союз захищає цінності, заохочує до співробітництва між народами Європи, сприяє єдності, зберігає розмаїття культури, а головне – забезпечує соціальну справедливість. Європейський Союз виступає союзом демократичних держав, що працюють разом заради збереження миру і прогресу щоб попередити війни та їх наслідки.


Ставши частиною ЄС, Україна отримає багато вигод, зокрема економічні – що полягають у широкому доступі до європейського ринку, що сприятиме економічному зростанню та підвищенню рівня благополуччя людей. Маючи
потужних партнерів, Україна зможе відчувати себе у безпеці, водночас вона буде
корисною і привабливою для своїх партнерів. Також посиляться соціальна,
економічна, культурна, наукова сфери, зростуть стандарти життя. І звичайно,
політична і правова сфери набудуть потужності розвитку. Укріпляться
демократичні цінності, верховенство права, відповідальність, справедливість
тощо.
Проводячи урок, присвячений Дню Європи, пропонуємо зосередитися саме на європейських цінностях.

Конструюючи урок із запропонованих матеріалів пропонуємо обрати ті варіанти, які підійдуть для класів, у яких він буде проводитися. Також з презентації потрібно обрати ті слайди, які відображають обраний матеріал.

Пропонується конструктор для трьох уроків :

1.Права і гідність людини в Європі
2.Європейська демократія та свобода
4.Шлях інтеграції України до ЄС


Бажаємо успіху, натхнення, творчості й результату!

ВГО Українська бібліотечна асоціація також буде інформувати про ініціативи та заходи бібліотекарів в межах Днів Європи 2022 в Україні на Громадському європейському майданчику «Все про Європу в бібліотеках».

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s