18 КВІТНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ РАДІОАМАТОРА

Дніпровський фаховий коледж радіоелектроніки і бібліотека ДФКР вітають зі святом, Всесвітнім Днем радіоаматора, працівників радіомовлення, зв’язківців, короткохвильовиків – радіоаматорів і всіх, хто оперативно об’єднує людські справи, думки і душі.

18 квітня 1925 року в Парижі був заснований Міжнародний союз радіоаматорів (International Amateur Radio Union, IARU), завдяки цій події у радіоаматорів і з’явився привід щорічно відзначати успіхи і досягнення. А членами даної організації сьогодні є радіоаматори з більш ніж ста п’ятдесяти країн світу, в тому числі і України. У світі нараховується більше 3 000 000 радіоаматорів. Тому щорічно, 18 квітня, ентузіасти-радіоаматори у всьому світі відзначають своє «професійне» свято – Всесвітній день радіоаматора (World Amateur Radio Day). Товариства, секції, гуртки радіоаматорів в Україні беруть участь в заходах Всесвітнього дня радіоаматора.

Метою Дня радіоаматора є залучення однодумців та фахівців у сфері технологій до спільного розвитку, винаходів та досліджень; підсумування досягнень; популяризація радіоаматорської діяльності.

Ви можете розмовляти з радіоаматорами в будь-якій країні світу без проводового зв’язку, по бездротовому зв’язку від вас до них.

ARISS означає аматорське радіо на Міжнародній космічній станції. Радіоаматори налаштовують своє обладнання, і люди, наприклад, студенти можуть спілкуватися з космонавтами прям у космосі.

ARISS дозволяє студентам по всьому світу безпосередньо спілкуватись з членами екіпажу Міжнародної космічної станції, та надихає молодь шукати інтереси в галузі науки, техніки, техніки та математики, а також залучати її до радіотехнічних наук через радіоаматорство. За допомогою цієї системи щороку здійснюються від 60 до 80 контактів ARISS із залученням від 150 000 до 200 000 учнів, викладачів та представників громадськості. Радіоаматори також користуються понад 100 000 цифрових і голосових ретрансляторів з цієї радіосистеми щороку.

У той час як аматорське радіо, як резервна форма зв’язку добре відома, менш відомо, що є аматорське радіо через Інтернет. Перше з них – це AMPRNet.

AMPRNet (AMateur Packet Radio Network) або Мережа 44

AMPRNet заохочує та підтримує дослідження щодо радіоаматорства, комп’ютерних мереж та суміжних тем.

Радіоаматорам, які бажають досліджувати та експериментувати з мережею tcp/ip на основі радіо, потрібен мережевий простір — IP-адреси. У AMPRNet є великий мережевий простір IPv4, близько 12 мільйонів адрес від 44.0.0.0 до 44.191.255.255, частину якого AMPRNet безкоштовно призначає кваліфікованим радіоаматорам і експериментаторам по всьому світу. Це дає змогу дослідникам експериментувати з реальними мережами, використовуючи комерційні засоби Інтернету.

Крім того, AMPRNet сприяє науковим дослідженням нових протоколів, механізмів і методів для радіомереж (“бездротових”), з особливим акцентом на середовищі радіоаматорів.

Експериментаторів заохочують до взаємодії та обміну своїми результатами та висновками. Основний механізм взаємодії — це список розсилки робочої групи 44net .  AMPRNet також публікує статті, навчальні посібники та статті на власному веб-сайті та у вікі . AMPRNet планує брати участь та спонсорувати семінари та практичні заняття з tcp/ip мережі радіоаматорів. І через  філантропічний відділ  AMPRNet фінансує гранти та стипендії організаціям, групам та особам, які працюють у цих та суміжних сферах. Флаєр: Представляємо ARDC


Багато досвідчених операторів добровільно пропонують підтримку та рекомендації для новачків. Elmer – це термін, що в деяких англомовних країнах означає наставника радіоаматорів.

ТРОХИ ІСТОРІЇ


Хоча радіоаматори використовують безліч різних способів зв’язку, таких як голосова, цифрова і навіть телевізійна передача, вихідним способом була абетка Морзе. Для економії часу користувачами Морзе було створено безліч скорочень, наприклад, «73» використовується для дружнього прощання. Звичайно, якщо ви розмовляєте з особливою людиною, використовується інше число, «88», що означає “любов і поцілунки”.

Після закінчення Другої світової війни і до першої половини 1980-х років радіотелетайп, відомий також як RTTY, був єдиним цифровим режимом HF, доступним аматорам. За оцінками деяких фахівців, 21 століття стане воістину століттям радіоаматорів. У другій половині 1980-х років, поряд з впровадженням і зростаючою популярністю персональних комп’ютерів, дебютував перший любительський цифровий режим комунікації – AMTOR (Amateur Teleprinting Over Radio) .За допомогою AMTOR з’явилася можливість безпомилково передавати тексти.

Вважається, що більшість радіо-технологій були спочатку досліджені радіоаматорами. Щороку Всесвітній день радіоаматора проводиться під певним девізом. Так, наприклад, в 2007 році девізом стало гасло «Розширення світу радіозв’язків», девізом 2010 року було обрано слова «Поєднання досвіду комунікації з сучасними цифровими технологіями», а в 2013 році свято було присвячено сторіччю з дня першого використання для прийому радіопередач в надзвичайній ситуації.

За оцінками деяких фахівців, 21 століття стане воістину століттям радіоаматорів, а число людей у цьому хобі грунтовно «переступить» сьогоднішній тримільйонний рубіж. Вважається також, що більшість радіо-технологій, якими ми, не замислюючись, користуємося в повсякденному житті, були спочатку досліджені радіоаматорами. В першу чергу це відноситься до стільникових телефонів. В останні роки неймовірно швидко розвиваються цифрові комунікації.

Варто окремо згадати і про те, що багато видатних радіоінженерів і фахівців-електротехніків починали свій професійний шлях в спільнотах радіоаматорів. Винаходи та технології, які отримали «путівку в життя» з рук радіоаматорів, після навіть багатьох років не втратили свою актуальність – нашими надійними помічниками є радіо- та телевізійні приймачі і передавачі, включаючи двосторонні способи радіозв’язку, адаптивні антени і інші необхідні технології.

Корисні посилання

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s