День Гідності та Свободи. Методичні матеріали

День Гідності та Свободи – одне зі знакових державних свят у новітній історії України. Воно приурочене двом революціям в Україні – Помаранчевій революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

Бібліотека Коледжу радіоелектроніки запрошує переглянути виставку, присвячену цьому Дню. “День Гідності та Свободи – знакове свято новітньої історії України”

Щороку День гідності та свободи українці відзначають 21 листопада – в річницю початку Євромайдану.

Цього дня з інтервалом у дев’ять років розпочалися два наймасовіші протести в сучасній Україні: у 2004 році – Помаранчева революція, у 2013-му – Революція Гідності.

Після перемоги Помаранчевої революції в листопаді 2005 року президент України Віктор Ющенко запровадив державне свято – День Свободи 22 листопада, яке скасував у грудні 2011 року Віктор Янукович. Після Революції Гідності 13 листопада 2014 року президент України Петро Порошенко підписав указ № 872/2014, згідно з яким 21 листопада відзначається як День Гідності та Свободи. Свято затверджене указом п’ятого президента України Петра Порошенка від 13 листопада 2014 року «Про День Гідності і Свободи».

Цей день установлено «з метою збереження та донесення до сучасного та майбутнього поколінь інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, утвердження ідеалів свободи й демократії, а також віддання шани патріотизму та мужності громадян, які восени 2004-го й у листопаді 2013-го – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав та свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору».

День Гідності та Свободи є не лише черговою пам’ятною датою в календарі, цей день символізує відданість України ідеалам і принципам побудови демократичної держави та ідеям свободи. Події, до яких приурочено День Гідності та Свободи, є одними з ключових моментів українського державотворення, знаковими точками консолідації народу та уособленням глибинних трансформацій суспільної свідомості.

Згідно із указом, метою запровадження пам’ятної дати стало утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття.

Україна вже заплатила високу ціну за те, що обрала свободу. З вини російського агресора на сьогодні також втрачено тисячі українців, які загинули обороняючи мирне життя, незалежність і територіальну цілісність України.

Традиційно 21 листопада люди поминають загиблих під час Революції Гідності, приносять квіти і лампадки до пам’ятних місць, організовують виставки та акції. Зокрема, цього дня відбувається поминальний молебень і покладання квітів на алеї Героїв Небесної Сотні у Києві, у школах проводяться тематичні уроки чи заходи.

З нагоди свята Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні — музей Революції Гідності розробив інформаційно-методичні матеріали про суспільно-політичне значення Дня Гідності та Свободи. Вони будуть корисні для навчальних закладів, а також усіх, хто цікавиться історією країни.

Пропонуємо вам для завантаження цей матеріал у форматі PDF. 

«Щороку 21 листопада на честь двох революцій — Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013-2014 років разом із партнерами Музей організовує заходи, спрямовані на реалізацію державної політики щодо утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття», — зазначив Генеральний директор музею Ігор Пошивайло.

Мітинг на майдані Незалежності 21 листопада 2013 року на підтримку підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Світлина Гліба Гаранича. Із сайту https://www.radiosvoboda.org
Мітинг на майдані Незалежності 21 листопада 2013 року на підтримку підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Світлина Гліба Гаранича. Із сайту https://www.radiosvoboda.org

Події, до яких приурочено День Гідності та Свободи, є одними з ключових моментів українського державотворення, знаковими точками консолідації народу та уособленням глибинних трансформацій суспільної свідомості.

Детальніше про буремні події можна дізнатися тут.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s