День захисників та захисниць України

БІБЛІОТЕКА РЕКОМЕНДУЄ

1. Свято “народилось” після початку російської агресії

Указ про щорічне святкування Дня захисника 14 жовтня 2014 року підписав тодішній президент України Петро Порошенко. Зробив це, як вказано в тексті документу, на підтримку ініціативи громадськості, щоб вшанувати героїзм захисників незалежності і територіальної цілісності України, а також військові традиції. Вихідним цей день став у 2015 році. 

Верховна Рада 14 липня 2021 року, перейменувала державне свято День захисника України на День захисників і захисниць України.

2. День саме Української армії

14 жовтня 1942 року вважають днем заснування Української повстанської армії. Інформація про створення УПА 14 жовтня є у постанові Української головної визвольної ради від 30 травня 1947 року та наказі передостаннього Головного командира УПА Романа Шухевича. Хоча деякі історики називають інші дати.

3. Козаки та Богородиця

Цей день українці святкували задовго до 20 сторіччя. Православні християни 14 жовтня відзначають свято Покрови святої Богородиці. Її також вважали покровителькою українських козаків. Офіційно День українського козацтва 14 жовтня відзначають з 1999 року. 

4. Свято не тільки для військових

Цілісність та незалежність України сьомий рік на Донбасі захищають не тільки бійці ЗСУ. Це і поліцейські, прикордонники, рятувальники ДСНС, співробітники СБУ. У перші роки російської агресії значну роль відіграли саме добровольці — представники різних професій, що не мали військових звань чи досвіду, а також волонтери.

5. Захисники і захисниці 

У 2008 році на службі в ЗСУ перебувало 1800 жінок. За даними Міністерства оборони наразі службу проходить 31 757 жінок. Близько тисячі з них – старші офіцери. Статус учасниці бойових дій за участь в АТО/ООС отримали 9 916 військовослужбовиць. Із 2014 року 166 військовослужбовиць нагороджені державними нагородами.

Жінки все частіше стають на захист нашої держави. Кожна третя брала участь у бойових діях. А роком раніше президент підписав указ про рівність чоловіків та жінок у армії. Військовослужбовиць дозволили ставити у добові наряди, відправляти у відрядження та на проходження загальних зборів. А також розширили перелік посад для військових-жінок.

6. Відзначення Дня захисників і захисниць України

  • Відзначення Дня захисника України на свято Покрови Пресвятої Богородиці — це гідне визнання героїчної слави українців та українок усіх поколінь і епох та всенародне вшанування подвигу сучасних оборонців рідної землі
  • Історія національного державотворення — це героїчний літопис боротьби за волю українського народу, за право жити у власній незалежній державі. Кожна його сторінка наповнена звитягами різних поколінь захисників і захисниць рідної землі, які сформували особливий характер та образ сучасних захисників України
  • Сьогоднішні захисники і захисниці України своїм героїзмом, високою відповідальністю, рішучістю і незламним бойовим духом довели всьому світові, що українці — це непереможна нація, яка здатна зі зброєю в руках захищати свою свободу та незалежність
  • Патріотизм, мужність і стійкість, бойове братерство — це провідні риси нинішніх захисників і захисниць України, які щоденно проявляються під час відбиття російської агресії на Сході нашої держави
  • Доблесть та відвага кожного із сучасних захисників України у майбутньому стане правдивим документом епохи боротьби за свободу та незалежність України, вагомим здобутком утвердження єдності українського суспільства, національної гідності та самоповаги.

Інформаційно-методичні матеріали про живих Героїв України:

https://docs.google.com/document/d/1uYhl7i6HpESj7jwTXzANVfGYQujRoOgHOWL1qgPKAtk/edit?usp=sharing

Інформаційно-методичні матеріали для виховних годин: https://docs.google.com/document/d/1yTTYKijqtHwZm826Fp7uMWZIyAlwcygexFbXjfh3pdc/edit?usp=sharing

За додатковими матеріалами звертайтесь до бібліотеки

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s