30-річчя Незалежності України.Матеріали для проведення Першого уроку 2021-2022 н.р.

Бібліотека КРЕ запрошує преглянути виставки до Дня державного прапора України та 30-річчя Незалежності України, ознайомитись з інформаційними та методичними матеріалами для проведення Першого уроку 2021-2022 н.р.

Щорічно міністерство освіти пропонує свої варіанти тем для першого заняття в навчальному році. Такі теми не є обов’язковими та можуть коригуватись вчителем, адже Закон про освіту гарантує закладам освіти та вчителям академічну свободу і тему Першого уроку вчитель обирає самостійно.

Важливо, щоб початок нового навчального 2021-2022 року налаштував студентів на навчання, дав їм достатню мотивацію та корисні роздуми.Обираючи ту чи іншу тему, вчителі повинні: орієнтуватись на вік школяра та враховувати актуальність проблемати.

Більше 150 готових конспектів Першого уроку разом із презентаціями до них опубліковані розділі “Конспекти Першого уроку 2021“. У даному розділі представлено більше 200 конспектів для проведення Першого уроку у 2021 році. Усі конспекти Ви маєте можливість скачати у форматі (docx, word).  Окрім того до частини конспектів є можливість завантажити презентацію, відео та інший роздатковий матеріал.

Перший урок “30 років Незалежності України. Ти у мене єдина”. Конспект, презентація, посилання на відеоролики

«Незалежній Україні жити у віках»

«Живі, поки пам’ятаємо. Шануємо пам’ять захисників незалежності»

Матеріали для проведення Першого уроку 2021-2022 н.р.

Цього року Україні відзначає 30-річчя Незалежності України. З огляду історико-філософського сприйняття дійсності – це незначний проміжок часу. Однак він позначений низкою подій, які є вирішальними, знаковими для утвердження державного суверенітету України. Шлях до визнання самостійної держави був непростий.

Кіровоградський ОІППО опублікував інформаційно-методичні матеріали «30 років – 30 уроків» які допоможуть педагогам ефективно організувати підготовку до проведення Дня знань і Першого уроку у 2021/2022 н.р.

30 років – 30 уроків : Інформаційно-методичні матеріали для проведення Дня знань та Першого уроку в 2021/2022 навчальному році / авт.- уклад. : Федорова Ю. В., Качуровська О. М., Колісніченко С. В., Коломоєць С. Д., Пляка С. М., Сіланть‘єва Є. Е.; за заг. ред. Федорової Ю. В. – Кропивницький: КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2021. – 116 с.

Розроблені інформаційно-методичні матеріали «30 років – 30 уроків» допоможуть педагогам ефективно організувати підготовку до проведення Дня знань і Першого уроку у 2021/2022 н.р. та сприятимуть формуванню патріотичних почуттів учнів. Запропоновані розробки доповнені елементами візуалізації – відеонарисами про Україну та українців, виконаними у техніці пісочної анімації, що забезпечить їх творче використання. Інформаційно-методичні матеріали стануть у нагоді для подальшого використання в закладах освіти у процесі формування патріотичних почуттів та ціннісно орієнтованого навчання і виховання учнів.

Зміст книги

 • Замість передмови
 • Втілені мрії про Незалежність 24 серпня 1991 року Ухвалення Акту проголошення незалежності України
 • Як кувався щит держави 6 грудня 1991 року Утворення Збройних Сил України
 • Національний гімн стає Державним 15 січня 1992 року Затвердження Верховної Радою України музики Державного Гімну
 • Синьо-жовтий прапор – символ незалежної України 28 січня 1992 року Затвердження Верховною Радою України Державного Прапора України
 • «І ти у ньому бачиш слово “ВОЛЯ”!» 19 лютого 1992 року Затвердження Верховною Радою України Малого Герба України
 • Початок ери мобільного зв’язку 1 липня 1993 року Перший дзвінок з мобільного телефону в Україні
 • Золоті ковзани Оксани Баюл 26 лютого 1994 року Перше олімпійське золото Незалежної України
 • Космічні горизонти України 31 серпня 1995 року Запуск першого українського супутника «Січ-1»
 • Основний Закон України 28 червня 1996 року Верховна Рада України приймає Конституцію України
 • Під знаком Володимира Великого 2 вересня 1996 року Введення в обіг національної валюти України – гривні
 • Від дитячої мрії до космосу 19 листопада 1997 року Політ у космос Леоніда Каденюка – першого космонавта Незалежної України
 • Подароване життя 2 березня 2001 року Перша успішна трансплантація серця в Незалежній Україні
 • Синергія традицій і сучасності 15 травня 2004 року Перше перемога України на Євробаченні
 • «Разом нас багато, нас не подолати…» 22 листопада – 3 грудня 2004 року Помаранчева революція в Україні
 • П’ять незабутніх матчів 14-30 червня 2006 року Збірна України вперше бере участь у фінальній частині Чемпіонату світу з футболу
 • Медальна злива у Пекіні 8-24 серпня 2008 року Рекорд за кількістю медалей національної команди на XXIX Літніх Олімпійських іграх
 • НАШЕ місто – танцювальна столиця України! 14 травня 2011 року Перемога команди міста Кропивницького у танцювальному шоу «Майдан’S»
 • Євро-2012: «Творимо історію разом!» 8 червня – 1 липня 2012 року Спільне проведення Україною та Польщею фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу
 • Наймасштабніший регіональний проєкт 3-5 жовтня 2013 року Перше проведення агропромислової виставки «АгроЕкспо»
 • Революція за права, честь, гідність… 30 листопада 2013 року – лютий 2014 року Революція Гідності в Україні
 • Феномен Петриківки 5 грудня 2013 року Внесення петриківського розпису до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО
 • Окупація Кримського півострова 20 лютого – 18 березня 2014 року Встановлення Росією контролю над Кримом
 • На захисті суверенітету та територіальної цілісності 13 квітня 2014 року Рішення про початок АТО
 • Коли не витримав бетон 26 травня 2014 року – 23 січня 2015 року Бої за Донецький аеропорт
 • Кропивницький – звучить гордо 14 липня 2016 року Перейменування Кіровограда на Кропивницький
 • Безвіз – Європа без кордонів 11 червня 2017 року Набрання чинності рішення Європейського Союзу про безвізові поїздки для громадян України до держав-учасниць Шенгенської угоди
 • Нова українська школа для МАЙБУТНЬОГО 1 вересня 2017 року Старт НУШ у 100 пілотних школах України.
 • Незалежність помісної Православної церкви України 6 січня 2019 року Отримання Томосу про автокефалію Української православної церкви.
 • Україна на карантині Березень 2020 року Початок пандемії коронавірусу
 • Мій край – моя країна. Цінуй, вивчай, дій 1991 рік–2021 рік Мій власний урок

Читати онлайн або завантажити книгу 30 років Незалежності України – 30 уроків

Завантажити книгу: 30 років Незалежності України – 30 уроків: Інформацйно-методичні матеріали для проведення Дня знань та Першого уроку в 2021/2022 н.р.

Бібліотека рекомендує

Додатково

!🌺🎬 Фільм українського виробництва – «Кіборги». Історія, покладена в основу цієї картини – не вигадка і не події з іншого кінця планети. «Кіборги» - це захисники Донецького аеропорту, бої за який точились з кінця травня 2014 року і продовжувались до кінця зими 2015. «Кіборги» - тому, що звичайні люди не змогли б зробити того, що робили вони. Робили тому, що наказу здавати аеропорт не було. Тому, що не могли дозволити загарбникам з сусідньої держави узяти те, що їм не належить.

«Кіборги» – історія, яку має знати кожен. Історія кожного громадянина України. Історія людей, що поклали своє життя заради того, щоб жили інші.
https://www.youtube.com/watch?v=Qp3iRQHDC24

🎬Фільм “Поводир”. Дія фільму розгортається в 30-их роках минулого століття. У центрі сюжету - Пітер - син американського інженера Майкла Шемрока, який відправляється до Харкова, щоб допомогти налагодити складання тракторів. На місці Майкл закохується в українську актрису Ольгу, проте американець не знає, що дівчина давно вже запала в серце співробітнику ОГПУ Володимиру. В результаті конфлікту Майкл гине, а його син лише дивом рятується. З волі долі хлопчина потрапляє до сліпого кобзаря Івана і стає його поводирем. А в цей час Володимир, очоливши спецгрупу ОГПУ, вирішує будь-що-будь відшукати маленького американця. https://www.youtube.com/watch?v=JvHNm-B0Y0M

🎬«Червоний»— український історичний фільм Зази Буадзе 2017 року, екранізація однойменного роману Андрія Кокотюхи.

1947 рік. Двоє українців – Данило Червоний і Віктор Гуров – потрапили в табір ГУЛАГ. У них абсолютно різні долі: один раніше був членом Української повстанської армії (УПА) і народився на Заході України, а другий – радянський льотчик зі Сходу України, якому не дуже-то й близьке поняття патріотизму. Але доля звела таких людей разом. Нехай у них і різні ідеали, але їх об’єднує не лише спільна біда, а ще й країна, де вони народилися – Батьківщина.
https://www.youtube.com/watch?v=b_3ETVEBbDM

🎬 Перша повнометражна ігрова стрічка українського режисера Тарас Химича. Історико-драматичний фільм «Жива» заснована на реальних подіях, про які розповіла Анни Попович. Власне вона і стала прототипом головної героїні. Кінострічка розповідає історію, яка відбувалася 1949 року в Карпатах. Молода Анна має надприродний дар – відчувати і передбачувати майбутню небезпеку. Рятуючись від загону МҐБ, головна героїня потрапляє в табір українських повстанців, де зустрічає свого друга дитинства на ім’я Ніко. Боротьба між МҐБ та повстанцями триває. У такій ситуації дар Анни стане неабиякою допомогою «лісовим побратимам». https://www.youtube.com/watch?v=QtHsxIUAIaI

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s