ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ. Історії Героїв Другої Світової З Дніпропетровської області,

Гасло інформаційної кампанії: “1939–1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо”

Ми пам’ятаємо, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна. Пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями Об’єднані Нації. Не забуваємо: той, на чиєму боці справедливість, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука того, що в майбутньому подібна трагедія не повториться.

Історична довідка

Друга світова війна – глобальний військовий конфлікт в історії Землі та причина найбільших трагедій ХХ століття.

У війні взяли участь 80 % людства, бойові дії велися у 2/3 існуючих на той момент держав. Війна розпочалася 1 вересня 1939 року із вторгнення військ нацистської Німеччини до Польщі, а завершилася 2 вересня 1945-го беззастережною капітуляцією Японії. Під час війни були здійснені найбільші в історії злочини проти людства (зокрема, Голокост), а також уперше і востаннє використана атомна зброя. До армій ворожих сторін було залучено понад 110 мільйонів солдатів, загальні втрати військових та цивільного населення складають від 50 до 85 мільйонів осіб. За результатами війни було створено ООН (Україна – один із засновниць) і сформовано нову систему міжнародних відносин.

Загальнодержавна інформаційна кампанія До Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом традиційно проходить під гаслом «Пам’ятаємо. Перемагаємо». Інформаційні матеріали можна переглянути за посиланням.

Бібліотека рекомендує

Матеріали до відзначення Дня пам’яті та примирення (8 травня) та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (9 травня)
МОН І МІНВЕТЕРАНІВ РЕКОМЕНДУЮТЬ ПРОВЕСТИ «УРОК ЗВИТЯГИ»
До Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом Український інститут національної пам’яті продовжує акцію «Родинні історії війни»

Історії наших земляків, уроженців та жителів Дніпропетровської області, учасників Другої Світової

Судець Володимир Олександрович. Україна, Дніпропетровська область
23 жовтня 1904 – 6 травня 1981 | Місце народження: м. Дніпро | радянський військовий діяч, маршал авіації, Герой Радянського Союзу.
Син робітника з Нижньодніпровська став видатним льотчиком, маршалом, Героєм Радянського Союзу, але залишився вірним рідному краю.

Кравченко Григорій Пантелійович. Україна, Дніпропетровська область
12 жовтня 1912 – 23 лютого 1943 | Місце народження: с. Голубівка Новомосковського пов. Катеринославської губ. (Дніпропетровська обл.) | військовий льотчик-винищувач, генерал-лейтенант авіації, учасник Другої світової війни, перший у СРСР двічі Герой Радянського Союзу
Уродженець села Голубівка Григорій Кравченко став знаменитим льотчиком-асом і наймолодшим у світі генералом авіації

Невпряга Микола Тимофійович. Україна, Дніпропетровська область
25 грудня 1925 – 21 травня 2018 | Місце народження: Кіровоградська область | громадський діяч, Герой Радянського Союзу, почесний громадянин міста Новомосковська
Останній Герой Радянського Союзу, що проживав у місті Новомосковську. Він часто жартував, казав «Очень не просто дожить до девяноста» і прожив 92 роки.

Глінка Дмитро Борисович. Україна, Дніпропетровська область
10 грудня 1917 – 1 березня 1979 | Місце народження: с. Олександрів Дар (тепер в межах м. Кривий Ріг) Дніпропетровської обл. | льотчик-ас, полковник авіації, учасник Другої світової війни, двічі Герой Радянського Союзу
Від коногону на шахті до льотчика-аса і двічі Героя – такий шлях пройшов наш видатний земляк.

Білозуб Володимир Леонтійович. Україна, Дніпропетровська область
1921 – 15.07.1944 | Місце народження: с. Покровське Дніпропетровської області | старший сержант, авіамеханік полку «Нормандія-Німан».
У славнозвісному французькому авіаполку «Нормандія-Німан» служив і молодий механік із Покровського Володя Білозуб. Володя Білозуб і Моріс де Сейн: одна доля на двох

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s