День Європи. Інформаційні матеріали до виховних годин, фільми, вікторини.

З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.

60356577_2413981938647382_3796380644439752704_nДо кінця травня на абонементі #БібліотекаКРЕ працює виставка до Дня Європи. Запрошуємо всіх бажаючих/

Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана. Цей історичний документ був підписаний 9 травня 1950 року.

9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової    могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.

Після Другої світової війни європейські лідери переконалися в тому, що співробітництво і загальні зусилля є найкращим способом забезпечення миру, стабільності і процвітання в Європі.

На Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи». З того часу офіційне свято, День Європи, за рішенням Європейської Ради, країни ЄС відзначають 9 травня – у день оголошення “декларації Шумана” .

european-map_enСьогодні Європейський Союз – це сім’я демократичних європейських країн, що спільно працюють за ради миру та процвітання. ЄС заснований на принципах верховенства закону й демократії. Країни – члени ЄС делегують частину свого суверенітету спільним інститутам влади, що представляють інтереси Союзу як єдиного цілого в питаннях, що складають загальноєвропейський інтерес. А всі рішення і процедури випливають з основних договорів, ратифікованих країнами-членами.

Намагаючись інтегруватися в європейське співтовариство, Україна і почала відзначати День Європи. В Україні це свято сприймається як спосіб приєднання до тих цінностей, яких дотримуються в ЄС.

 •  У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.
 • У 1887 році в Закарпатті (яке тоді перебувало у складі Австро-Угорщини) у Верхнетісянській улоговині на правому березі Тиси було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи.
 • Координати цього географічного центру Європи: 47 ° 563″ північної широти і 24 ° 1130″ східної довготи.
 • В 2019 році День Європи в Україні припадає на 18 травня.
 • День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.
 • Основна ідея – кожний мешканець континенту, незалежно від своєї національної належності і громадянства, має відчути себе вільним у “Європейському домі”.
 • Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи.
 • Відзначення Дня Європи в Україні  це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.

Головною метою відзначення в Україні Дня Європи є:

 •  формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України;
 • ознайомлення якомога ширшого кола громадськості з європейськими цінностями та традиціями;
 • популяризація загального європейського культурного надбання серед громадськості, зокрема, молоді;
 • залучення населення регіонів України до діяльності, пов’язаної з інтеграцією країни до ЄС.

Багаторічній досвід організації Дня Європи в Україні вказує на те, що цей День поступово стає справою державного значення і відіграє непересічну роль у формуванні громадської думки в Україні про майбутнє нашої держави в європейській сім’ї народів.

«Згода в різноманітті» – офіційний девіз Європейського Союзу. Згідно європейської комісії девіз означає, що європейці єдині у спільній роботі на благо миру, процвітання, і що безліч різних культур, традицій та мов Європи є позитивним фактором для цього континенту.

Рекомендуємо матеріали до виховних годин, присвячених цьому святу

 Всеукраїнський відкритий урок «Європа починається з тебе»

 https://youtu.be/p_RL9DRlbzo?t=126

«Європа- це континент різних культур, релігійних та правових традицій, але, водночас, спільних цінностей. Ці цінності сприймає, а відтак і захищає Європейський Союз. Він заохочує співробітництво між європейськими кордонами, сприяє єдності при збереженні розмаїття»

Глосарій термінів Європейського Союзу

NATO. Організація північно-атлантичного договору.

Підбірка вікторин  до Дня Європи

Бібліотека КРЕ розробила  веселу вікторину “Подорожуємо Європою”, яка у розважальній формі знайомить відвідувачів бібліотеки з Євросоюзом. Вікторина складається з 21 запитання, на які надаються три варіанти відповіді.
Після підведення підсумків вікторини бібліотекарі на прикладі маловідомих фактів знайомлять студентів з додатковою та більш детальною інформацією про Європейський Союз.  Вікторина викликає зацікавленість у студентів та викладачів. Так можливо перевірити  свої знання про Євросоюз і дізнатись багато цікавого.

euriquiz-logo-2019
ЄВРОВІКТОРИНА ВІД ПРЕДСТАВНИЦТВА ЄС В УКРАЇНІ

Пропонуємо також ознайомити студентів зі щорічною  Євровікториною. Євровікторина — це всеукраїнська вікторина на тему Європи та Європейського Союзу, що складається з 5 тематичних напрямків.”18 грудня 2018 року по 18 червня 2019 року реєструйся і бери участь у п’ятій щорічній Євровікторині.
Перевір свої знання про Європу і змагайся за подарунки від Представництва ЄС в Україні. Щоб набрати максимум балів, відповідай на запитання за всіма темами. При оцінці буде врахована точність та швидкість відповідей. 100 найкращих гравців у категоріях до 14 років та від 14 років отримають цінні призи.”

Онлайн-вікторина до Дня Європи, ( автор викладач історії ДПТНЗ “Шосткинське ВПУ” Онопрієнко Лариса Михайлівна).

Вікторина складається із трьох турів, рівень її складності – мінімальний. Для зручності перейдіть у повноекранний режим.

І тур. “Що ми знаємо про Європу?”

ІІ тур. “Україна – європейська країна”

ІІІ тур. “Подорожуємо країнами Європи”

1

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s