60 років Оксані Забужко – письменниці, поетесі, філософині

Сьогодні, 19 вересня, виповнюється 60 років Оксані Забужко – одній з найбільш відомих особистостей у сучасній українській літературі: письменниці, поетесі, філософині, інтелектуальці.

У 1996 році вийшла перша серйозна робота автора – «Польові дослідження з українського сексу». Для пострадянської країни такий провокаційний роман став справжнім викликом, на письменницю обрушилась серйозна критика і нерозуміння. Між тим читачам новинка здалася особливо цікавою, а тому книга розійшлася небаченими темпами. По суті, це один з перших бестселерів незалежної України. В основі роману – відносини української поетеси-емігрантки і американського скульптора.

«Музей покинутих секретів» – роман, який особливо зацікавив зарубіжних критиків і дозволив більше розповісти світові про Україну. Жорстока правда життя трьох поколінь українців і епохальне за своїм обсягом і значенням твір в українській літературі. Свою розповідь автор починає в 1940-му і завершує в 2004 році.

Також серед кращих книг Оксани Забужко варто виділити твори «Сестро, сестро», «Казка про калинову сопілку», «Тут могла б бути ваша реклама», «Notre Dame d’Ukraine: Українка в конфлікті міфологій».

 Трохи особистого. Відповіді на десять питань від Yakaboo

  1. Оксана Забужко в дитинстві мріяла бути …кінорежисером.

2. Якби Оксана Забужко потрапила на безлюдний острів і могла взяти з собою тільки 5 книг, то це були б:

  • а) Біблія;
  • б) «Вінні-Пух»;
  • в) «Тисяча и одна ніч»;
  • г) весь Шекспір в одному томі;
  • д) Л. Плющ. «Екзод Тараса Шевченка».

3. Оксана Забужко ніколи не прощає людям … несправедливого ставлення до того, хто їй дорогий.

4.Оксана Забужко вважає, що книги треба читати для того, щоб …розуміти життя. Хоч трішки.

5. Оксана Забужко поважає людей, які …не продаються.

6. Оксана Забужко радить прочитати прям завтра …«Вони б і мухи не скривдили» Славенка Дракуліч.

7. Оксана Забужко радить не втрачати часу на книги, які … погано написані.

8. З алкогольних напоїв Оксана Забужко вважає за краще … хороші коньяки.

9. Оксана Забужко вважає, що політика – це ...Мистецтво управління людьми в інтересах товариств.

10. Якщо повернути час назад, то Оксана Забужко ніколи б не …шкодувала часу на близьких людей.

Читайте книги Оксани Забужко

Джерело:

Польові дослідження з українського сексу. — Дебютний роман Польові дослідження з українського сексу (1996) – найвпливовіша українська книга за 15 років незалежності. Це один з перших романів у сучасній українській літературі, що відверто описує особисте життя жінки! Роман перекладено 11 мовами та двічі інсценізовано!

Шевченків міф України. Публіцистика. — Книга «Шевченків міф України. Спроба філософського аналізу» вперше вийшла друком 1997 року і справила ефект бомби в українському літературознавстві — не менший, ніж «Польові дослідження з українського сексу» в літературі.У чому все-таки причина дотеперішньої загадкової абсолютності постаті Шевченка в українській духовній культурі? На який образ-себе запрограмував він Україну своїм міфом, у культурі Нового Часу типологічно наближчим до дантівського? Які метафізичні смисли земної історії чаяться зашифрованими в Шевченковому тексті, коли підходити до нього з ключем не тільки християнської філософії та європейського романтизму, а й традиційної української демонології? Чи існує в історії «національна» версія християнської есхатології – колективного гріха й колективної покути?
На ці та інші питання шукає відповідь Оксана Забужко в своїй книжці, котра стала однією з найголосніших подій сучасної української гуманітиристики.

Казка про калинову сопілку. — У повісті, написаній за мотивами народної казки про сестровбивство, Оксана Забужко досліджує вічні питання, що споконвіку хвилюють людину: звідки проростає зло в нашій душі? Чи можна зупинити злочин, розпізнавши його в зародку? Чи справді гріхи батьків падають на дітей? Жіноча версія легенди

Тут могла б бути ваша реклама. — 2014. — Збірка від автора, що не потребує представлення!

Музей покинутих секретів [з малюнками]. — Це — сучасний епос сучасної України: родинна сага трьох поколінь, події якої охоплюють період від 1940-х років до весни 2004-го. Велика література і жорстока правда — про владу минулого над майбутнім, про кохання і смерть, про споконвічну війну людини за право
бути собою.

І знов я влізаю в танк. (уривок з книги),(фрагмент книги). — 2016. — До книги увійшли виступи й есе письменниці, що були створені протягом 2013-2016 років. У них Оксана Стефанівна Забужко окреслює ситуацію, в якій опинилася наша держава, розмірковує над європейським майбутнім та минулим України, говорить про стосунки України з різними державами світу. Особливий акцент у збірці «І знов я влізаю в танк…» робиться на Майдані 2013-2014 року та подіях, які він потягнув за собою.

Notre Dame d’Ukraine. Українка в конфлікті міфологій. — Хто ми — Україна чи Малоросія? Європа чи Росія? Чи українська релігійність — це те саме, що візантійське православ’я? Звідки взялись тамплієри на берегах Дніпра? Яку таємницю берегли «таємні товариства» малоросійських дворян ХІХ ст.? Звідки в «Лісовій пісні» зашифрована леґенда про Грааль?

Джерело

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s