Дзвони пам’яті. До Дня пам’яті жертв Голодоморів

Щорічно у четверту суботу листопада Україна вшановує загиблих від Голодомору 1932–1933 років в Україні – геноциду, вчиненого комуністичним тоталітарним режимом. Цього року День пам’яті жертв голодоморів припадає на 23 листопада.

Бібліотека Коледжу радіоелектроніки запрошує переглянути виставку “Дзвони пам’яті – Голод 33-го

Бібліотека рекомендує:

Документальна виставка
“Ціна життя. До Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр.”

19 листопада 2019 року на сайті Державного архіву Дніпропетровської області розміщено онлайн виставку Ціна життя. До Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр.

Експорт хлібних продуктів у Миколаївському порту: 1923-1937 рр.

На сайті Державного архіву Миколаївської області розміщено документи, які розповідають, кому і як продавала зерно Радянська країна у страшні роки голодоморів.

Миколаївська контора з експорту хлібних продуктів організована 1923 року, була підпорядкована акціонерному товариству з експорту хлібних продуктів України «Укрекспортхліб» (м. Харків). 1924 року перейшла у відання акціонерного товариства з експорту хлібних продуктів СРСР «Експортхліб» (м. Москва).

Забезпечувала зберігання хлібопродуктів, призначених для експорту, та вантаження їх у Миколаївському торгівельному порту на пароплави для транспортування за кордон.

 

Голодомором 1932-33 років Сталін «вбивав український національний рух», бо боявся, що Україна може вийти зі складу СРСР. Про це розповідав Володимир В’ятрович, директор Українського інституту національної пам’яті. Він зазначив: «Кінець 1920-х – початок 1930-х років – Україна повставала. Було близько 5 тисяч повстань, в яких брало участь близько мільйона людей». 

Український інститут національної пам’яті до роковин Голодомору підготував низку тематичних відеороликів. Просимо усі канали включити їхню демонстрацію на телеканалі впродовж 22–23 листопада 2019 року як соціальної реклами. Копію листа Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про надання статусу «соціальна реклама» додаємо нижче.

Відеоролики соціальної реклами були зняті у 2018 році Young&Hungry Production за підтримки Міністерства культури, молоді та спорту України за участі Українського інституту національної пам’яті і Центру досліджень визвольного руху доступні до завантаження за посиланням – http://bit.ly/2QCKqfM.

Про загиблих від Голодомору українських дітей нагадує відео інформаційної кампанії Українського інституту національної пам’яті.

Тендітна дівчинка серед хлібного поля. Тулить до грудей колоски. «Тобі не холодно?» — питає хлопчик-ровесник із сьогодення. «Ні. Бо ти прийшов. Ти приніс мені яблуко? Люди завжди приносять мені яблука» — довірливо відповідає дівчинка. А за кілька секунд це яблуко посеред вогників свічок лягає до ніг бронзової дівчинки з колосками – пам’ятника усім дітям, які загинули в роки Голодомору. «У цей день вони чекають на тебе».

Завантажити відеоролик у високій якості можна за посиланням.

«Твоє вікно цього дня не залишиться порожнім» – такою є головна ідея цього відеоролика.

Загальнонаціональну традицію ставити запалену свічу у вікні своїх осель на знак ушанування виморених голодною смертю ініціював історик, політолог, дослідник Голодомору Джеймс Мейс. Джеймс Мейс переїхав жити в Україну, де зокрема написав: «Я ж хочу запропонувати лише акт національної пам’яті, доступний кожному: визначити час, коли кожен член цієї нації, де майже кожна родина втратила когось із близьких, запалить у своєму вікні свічку в пам’ять про померлих».

Завантажити відеоролик «Запали свічку пам’яті» у високій якості можна за посиланням.

Вшанування пам’яті жертв Голодомору – це справа честі усіх українців: і цивільних, і тих, хто несе бойову службу в небі, на морі і на суші, захищаючи наші домівки від агресора. Саме тому 23 листопада о 16.00 в окопах і штабах, на кораблях і винищувачах українські військові долучаються до загальнонаціональної акції «Запали свічку пам’яті». Бо армія і народ – єдині.

Завантажити відеоролик у високій якості можна за посиланням.

У кремлівській в’язниці, шкільному класі, в лікарняній палаті, на футбольному полі, у майстерні взуття чи за кермом автівки – де би ти не був 23 листопада о 16:00 – вшануй запаленою свічкою пам’яті тих, кого убив Голодомор 1932–1933 років.

Завантажити відеоролик у високій якості можна за посиланням.

Як пояснює автор ідеї і сценарист відеороботи «Де б ти не був» Омелян Ощудляк«Важливо підтримувати традицію пам’яті і тому основне завдання цього ролика – показати модель поведінки, як кожен може долучитися до вшанування пам’яті жертв Голодомору. Ми хочемо, щоб люди подумали: «О, до речі, а ми ж теж так можемо робити!».У відео задіяні всі роди військ, включно із авіацією, морським флотом (сцени знімалися в Одесі на українському фрегаті «Гетьман Сагайдачний»). Також у зйомках був задіяний Президентський полк. У багатьох масових сценах знімалися військові, які проходили підготовку на Яворівському полігоні, ветерани АТО. Також у ролику можна побачити відомого психолога і військового капелана Андрія Зелінського.

 

https://youtu.be/mbSW6coXosk

 

Чому Голодомор 1932-1933 років став можливим?

На це питання змістовно і чітко відповідаємо у відеоролику ➡️

Освітній проект від Українського інституту національної пам’яті “Відеоісторія” – це цикл відеолекцій про події історії України в ХХ столітті.
Матеріал відповідає шкільній програмі та може бути використаний:
– під час пояснення нових тем – як ілюстративне, так і самостійне джерело інформації;
– для закріплення щойно вивченого;
– як ролик-актуалізація знань;
– при узагальненні, систематизації;
– як вступ під час вивчення нової теми;
– для підготовки до ЗНО.
Відеоуроки мають стати поштовхом до обговорення, дискусії, започаткування нових творчих проектів, сприяти розвитку критичного мислення.

Диктор: Oksana Poltavets
Виробництво: Divaki production

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s