165 років Оскару Вайлду. Неймовірні факти про автора “Портрету Доріана Грея”

🔔165 років тому, 16 жовтня 1854 року, народився Оскар Вайлд! Він — ірландський драматург, письменник та автор роману “Портрет Доріана Грея”. Дізнайтеся неймовірні факти про його життя:

✳️ Народився в заможній аристократичній родині. Його батько був відомим хірургом-офтальмологом і відкрив диспансер для догляду за міськими бідняками в Дубліні. Зараз це Дублінська лікарня ока і вуха, яка працює донині.

✳️ Збереглася фотографія, на якій маленький Оскар Вайлд вдягнений у сукню. Дехто вважає, що його мати дуже хотіла мати доньку. Тому до 4 років вдягала сина як дівчинку, доки в нього не народилася сестра Ізола. Інші стверджують, що це — стандартний одяг, в який вдягали всіх дітей у 19 столітті.

✳️ До десяти років отримував освіту вдома. Його виховували французька та німецька гувернантки, тому з дитинства вільно володів цими мовами. Згодом вивчив італійську та грецьку. Проте зовсім не знав ірландської мови і писав свої твори англійською.

✳️ Він відомий своїм почуттям гумору. Якось під час поїздки в США в нього запитали, які жінки красивіші: американки чи європейки? Він сказав, що безпечніше буде дати відповідь тоді, коли він буде знаходитися між цими двома континентами посеред Атлантичного океану.

✳️Заробляв на життя лекціями, написанням п’єс та редагуванням журналів. Свій єдиний роман “Портрет Доріана Грея” написав за 3 тижні. Його екранізували близько 30 разів. Перший фільм за книгою вийшов 1910 року у Данії. Згодом за цим сюжетом знімали стрічки у Російській імперії, Угорщині, Італії, Мексиці, Франції та інших країнах.

✳️ Мав звичку перевдягатися перед обідом і дотримувався її все життя. Казав, що він не порушив би це правило, навіть якби опинився на безлюдному острові.

✳️ Був одружений з поетесою Констанс Ллойд, пара виховувала двох синів. Та після знайомства з журналістом Робертом Россом письменник усвідомив свою гомосексуальність.

✳️ Найбільшим його коханням став син шотландського маркіза Альфред Дуглас, молодший на 16 років. Батько коханця не змирився з цим зв’язком і почав судове переслідування Оскара Вайлда: у ті часи такі стосунки були поза законом. Письменника ув’язнили на 2 роки.

✳️ Після виходу з в’язниці письменник оселився в Парижі і взяв нове ім’я — Себастьян Мельмот. Він переживав глибоку депресію. Від нього відвернулися дружина, сини, родичі та друзі. Оскар Вайлд помер у 46 років від менінгіту.

✳️ 2017-го у Великій Британії вступив у силу закон Алана Тюрінга, який посмертно зняв звинувачення з 50 тисяч чоловіків, засуджених за гомосексуальні стосунки. Оскар Вайлд також був серед тих, кого амністували.

▪️Читати книги Оскара Вайлда 👉🏼👉🏼  https://javalibre.com.ua/java-book/author/530

Ірландський письменник був не надто шанований сучасниками через свою нетрадиційну орієнтацію й ексцентричність – в одязі й висловах. Його єдиний роман «Портрет Доріана Грея» був написаний за три тижні й обурив порядних буржуа. Уайльда звинуватили в моральних збоченнях. За статеві відносини з лордом Альфредом Дугласом та роман, який згодом втілять у понад 25 екранізаціях, його автора ув’язнили на два роки. Після тюрми Уайльд залишив Британію й решту життя провів у Парижі, в злиднях і хворобах. Він помер майже 115 років тому, в листопаді, у віці 46 років. Похорон геніального ірландця вшанували лише злидарі його кварталу.

У передмові до роману Уайльд писав: «Немає книг моральних чи аморальних. Є книги добре написані й погано написані. Ото й усе». Згадаємо інші його вислови – з п’єс, передмов і критичних творів.

 • Я можу встояти проти всього, крім спокуси.
 • Щоразу, коли людина допускає дурість, вона робить це з найблагородніших мотивів.
 • Коли зі мною відразу погоджуються, я відчуваю, що я не правий.
 • Любов до себе – це початок роману, який триває все життя.
 • Досвід – це ім’я, яке кожен дає своїм помилкам.
 • Тільки слова додають реальність явищам.
 • На давньогрецькому порталі античного світу було написано: пізнай самого себе. На порталі сучасного світу буде написано: будь самим собою.
 • Книги, які світ називає аморальними, – це книги, котрі демонструють світові його ганьбу.
 • Я завжди дивую сам себе. Це єдине, заради чого варто жити.
 • Будь собою, інші ролі зайняті.
 • Терпіти не можу логіки, вона завжди банальна і нерідко переконлива.
 • Коли про вас говорять, то гірше за це може бути тільки одне – коли про вас не говорять.
 • Філософія вчить нас з незворушністю ставитися до невдач інших.

Джерело

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s