Уроки про демократію і права людини. Посібники

За матеріалами сайту living-democracy

«Відповідальність лежить не тільки на керівниках наших країн або тих, хто був призначений чи обраний для виконання конкретних завдань. Вона лежить окремо на кожному із нас. Світ, наприклад, починається всередині кожного з нас. Якщо у нас є внутрішній світ, ми можемо бути в світі з тими, хто навколо нас».

 Далай-лама

Проект з ОДГ/ОПЛ «Живемо в демократії» – це освітній проект, спрямований на просування демократії в освіті на різних рівнях, у різних шкільних системах таких країн як Україна, Албанія, Боснія і Герцеговина, Хорватія, Греція, Косово, Чорногорія, Румунія, Сербія, Швейцарія та інших.

Що таке ОДГ/ОПЛ?

Освіта для демократичного громадянства та освіта з прав людини не тільки реалізується в школах під час уроків із громадянства. Вони охоплюють усі етапи освіти: від дітей до молоді, яка навчається в коледжах та університетах, і у галузі освіти для дорослого населення – професійної підготовки та навчання на робочому місці. Ви можете знайти ознаки ОДГ/ОПЛ у роботі агітаційних груп і на Інтернет-сторінках, що призначені для дітей. Завдання полягає не тільки в тому, щоб навчити дітей голосувати. Ідеться про те, як навчитися життєвим практичним речам, наприклад: розбиратися у сімейних проблемах, не вдаючись до насильства, навчитися вирішувати ігрові суперечки у справедливий та розумний спосіб; зрозуміти чому сусіди об’єднуються, щоб зберегти навколишнє середовище чистим і безпечним та ін.

МПО (Інститут «Міжнародні проекти в освіті») у співпраці з Радою Європи розробив шість навчальних посібників з ОДГ/ОПЛ. Основним  принципом навчальних матеріалів є ідея про те, що освіта для демократії повинна підготувати учнів до активності у школі та в соціальному середовищі.

Живемо та навчаємось в демократії

Прагнення учнів розвивати необхідні компетентності підтримується за трьома тематичними напрямами:

  • Уроки про демократію і права людини;
  • Школа як місце для життя в демократії та реалізації прав людини.
  • Навчання громадянській активності.

Пропонуємо навчальні матеріали з питань демократичного громадянства та прав людини. Більшість таких матеріалів є складними для сприйняття й не розкривають багатьох актуальних тем в галузі ОДГ/ОПЛ. Шість посібників Ради Європи з серії «Живемо в демократії»,  що були апробовані педагогами в ряді європейських країн, забезпечують учителів високоякісними матеріалами для уроків і є досить гнучкими для використання як досвідченими, так і молодими вчителями. Посібники будуть корисні педагогам для впровадження освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини в  шкільну програму та проведення уроків і виховних заходів цікаво, в ігровій формі, застосовуючи інтерактивні методи навчання. Посібники охоплюють всі вікові групи учнів – від початкових класів до старших. У їх розробці взяли участь фахівці з різних країн Європи.

Volume

Volume

Volume

Volume

Volume

Volume

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s