Структура ІКТ -компетентності вчителів. Рекомендації ЮНЕСКО

Компетенції ІКТ ЮНЕСКО

Третя версія документа «Структура ІКТ-компетентності вчителів. Рекомендації ЮНЕСКО» являє собою керівництво з професійної підготовки і підвищення кваліфікації вчителів в галузі використання ІКТ в освітньому процесі, розроблене ЮНЕСКО у партнерстві з провідними галузевими організаціями та експертами з різних країн у відповідь на зростаючі потреби і останні досягнення.
Документ  можна скачати :

Рекомендації включають 18 компетенцій, які структуровані у відповідності з шістю аспектами професійної викладацької діяльності та за трьома рівнями використання ІКТ в педагогічних цілях. Основна ідея полягає в тому, що вчителі, які володіють достатніми компетенціями для використання ІКТ у своїй професійній практиці, зможуть забезпечити високий рівень якості освіти і нарешті зуміють ефективно сприяти розвитку ІКТ-компетенцій учнів. Нижче перераховані шесть аспектів професійної діяльності вчителів.

1. Розуміння ролі ІКТ в освітній политиці.
2. Учбова программа і оцінювання.
3. Педагогічні практики.
4. Застосування навичок роботи з цифровими технологіями.
5. Організація і управління освітнім процесом.
6. Професійний розвиток педагогів.
В Рекомендаціях описані три послідовних етапи (рівні) засвоєння вчителями навичок використання ІКТ в педагогічних цілях.
Документ  можна скачати :

В Рекомендації ЮНЕСКО описується повний набір компетенцій, якими повинен володіти учитель для ефективної інтеграції ІКТ у свою професійну практику, щоб допомогти учням досягти цілей, передбачених навчальною програмою. У документі розповідається про те, як останні технологічні досягнення, наприклад, інтелектуальний інтелект (ІІ), мобільні технології, Інтернет і відкриті освітні ресурси, впливають на освіту і навчання, сприяють формуванню інклюзивних товариств знання.

Третья версия документа «Структура ІКТ-компетентности вчителів. Рекомендації ЮНЕСКО» повинна стати основою професійної підготовки вчителів та програм навчання ефективному використанню ІКТ в освіті. Цільова аудиторія документа – спеціалісти в області професійної підготовки вчителів, експертів у сфері освіти, особи, відповідальні за розробку політики, персонал, що забезпечує підтримку педагогів, а також інші учасники процесу професійного розвитку викладачів.

Третя версія документа «Структура ІКТ-компетентности вчителів. Рекомендації ЮНЕСКО» переведена поки що тільки на російську та французську мови та опублікована Інститутом ЮНЕСКО з інформаційних технологій в освіті (ІІТО ЮНЕСКО).

Джерело

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s