100 РОКІВ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

«Однині Українська Народна Республіка стає
самостійною, ні від кого не залежною, вільною,
суверенною державою українського народу»
    

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

    Серед буремних подій Революції 1917–1921 рр., що їх сторічні роковини віншуються сьогодні в Україні, чимало таких, що вони стали символами прагнення народу до побудови власної Держави, набуття нею справжнього суверенітету й міжнародного визнання. До таких поряд з іншими безумовно належить й прийняття 22 січня 1918 р. у Києві IV Універсалу Української Центральної ради, – державно-правого акту, що він проголошував незалежність існуючої тоді Української Народної Республіки, і сто років якому виповнюється цього місяця.

Щоб оцінити сьогодні значення документу, варто ще раз звернутись безпосередньо до змісту ІУ Універсалу:
1) УНР проголошувалась незалежною, вільною суверенною державою українського народу;
2) Заявлене прагнення УНР жити у мирі й злагоді з усіма сусідніми країнами;
3) Проголошено належність влади в Україні народу України;
4) Підтверджено скликання Всеукраїнських Установчих зборів;
5) Політика більшовиків визнавалась такою, що вона веде до громадянської війни, уряд зобов’язано вести боротьбу проти прибічників більшовиків в Україні;
6) Вирішено негайно почати мирні перемовини з Німеччиною;
7) Заплановано провести земельну реформу в інтересах селян;
8) Задекларовано державний контроль над торгівлею і банками.

IV Універсал закінчувався актуальним закликом:

“всіх громадян самостійної Української Народньої Республіки кличемо непохитно стояти на сторожі добутої волі та прав нашого народу і всіма силами боронити свою долю від усіх ворогів селянсько-робітничої самостійної Республіки.”

Оригінал універсалу зберігає Музей Української революції 1917—1921 років.

 

Український інститут національної пам’яті створив веб-сторінку з матеріалами подій Української революції 1917-21 років та інтерактивну карту “Місця пам’яті Української революції 1917-21 років”.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

http://www.istpravda.com.ua/articles/2015/01/26/146960/

22 січня 1918 року Українська Народна Республіка проголосила свою незалежність. Лідери новоутвореної держави – Михайло Грушевський, Володимир Винниченко, Симон Петлюра, Павло Скоропадський, Євген Петрушевич та інші – остаточно усвідомили, що Росія ніколи не дасть Україні можливості розвиватися самостійно.

ТСН.ua спільно з Інститутом національної пам’яті презентує спецпроект про передумови проголошення незалежності України, створення атрибутів державності та боротьбу молодої Української Народної Республіки з внутрішніми суперечками та зовнішніми загрозами.

ПРОБУДЖЕННЯ

https://tsn.ua/special-projects/100unr/

Про це повідомив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович на прес-конференції в Укрінформі.

“Наш сайт називається “100 років боротьби. Українська революція”. Завдання цього сайту – представити всі наші напрацювання в цій темі і зробити його зручним ресурсом для тих, хто цікавиться Українською революцією, в першу чергу для вчителів і викладачів. На сайті зібрано частину візуального матеріалу, відеоконтенту, документів, завдання яких – максимально показати історію і головні етапи Української революції 1917-21 років. Вся революція поділена на 4 найважливіших етапи – це доба Української Центральної Ради, Гетьманату Павла Скоропадського, Директорії УНР і Західноукраїнської Народної Республіки”, – сказав В’ятрович.

Він зазначив, що всі матеріали сайту (сайт unr.memory.gov.ua) можна завантажувати на власний комп’ютер для використання безплатно. Сайт буде постійно поповнюватися матеріалами УІНП та його партнерів.

Місця пам’яті Української революції 1917-1921 років http://unr.memory.gov.ua/mapa-kieva

З метою активізації дослідницької, популяризаторської та меморіальної роботи в регіонах для відновлення і збереження національної пам’яті про події Української революції, її учасників в усіх населених пунктах України, Український інститут національної пам’яті започатковує створення інтерактивної карти «Місця пам’яті Української революції 1917‒1921 років».Зверніть увагу на інтерактивну карту «Місця пам’яті  Української революції 1917‒1921 років». Це унікальний проект, який містить дані, що стосуються місць Української революції у столиці України ‒ Києві. На карту нанесено близько 400 локацій – споруди, в яких розташовувалися органи влади, будинки, в яких народилися, проживали чи здійснювали діяльність визначні особистості Української революції, місця боїв, зборів, демонстрацій, інших важливих подій.

sayt-_prezentaciyahttp://unr.memory.gov.ua/

На веб-сторінці, що є продовженням інформаційної кампанії, зібрані основні відомості про етапи Революції, видатних діячів, тогочасні фото, документи, спецпроекти медійних партнерів та проекти Українського інституту національної пам’яті.

Матеріали розміщені у рубриках:

Важливі події   Містить інформацію про періоди української революції 1917-1921 років.

Діячі  Тут зібрана галерея із фото визначних особистостей Української революції 1917—1921 років з коротким біографічним описом.

Фотоісторія  Фотоілюстрації, які розповідають про тогочасну державну символіку, державне будівництво, гроші, військо, флот, український Крим, церковне, культурне та повсякденне життя.

Документи   Ми зібрали архівні документи періоду Української революції з фото і коротким описом кожного. Окрім того, в підрубриці “Мапи”, представлені  вітчизняні та закордонні карти тогочасних українських земель.

Матеріали Тут розміщені інформаційно-методичні матеріали, присвячені пам’ятним та ювілейним датам подій Української революції 1917 – 1921 років. Також подані матеріали до річниць із дня народження видатних діячів Української революції. Рубрика постійно доповнюватиметься новими напрацюваннями.

Медіагалерея В рубриці містяться соціальна реклама, інфографіки, фотодокументальні виставки, спецпроекти медійних партнерів, фільми.

http://www.memory.gov.ua/news/institut-pidgotuvav-ilyustrativnii-proekt-100-oblich-ukrainskoi-revolyutsii

 

https://www.facebook.com/porokhivnytsya/posts/1792730054078847

 

 

Злука. День соборності України (з циклу Перемоги України)

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s