Профілактика вживання тютюну, алкоголю та наркотиків в освітніх закладах

Вживання тютюну, алкоголю та наркотиків набуло широкого поширення в країнах Східної Європи і Центральної Азії і становить серйозну загрозу здоров’ю та добробуту підростаючого покоління.

Особливу роль в підготовці дітей, підлітків і молодих людей до дорослого безпечної і здорової життя грають заклади освіти. Розвинена система освіти при належній політичній волі створює передумови для забезпечення всіх дітей і молодих людей профілактичною освітою.

Якісна, систематична, відповідна віку, що враховує реальні потреби дітей і молоді в інформації і навичках профілактична освіта, що надається на всіх етапах загальної та професійної освіти, формує установки на здоровий спосіб життя і тим самим сприяє зниженню поширеності наркозалежності, тютюнопаління та алкоголізму серед молоді.

Регіональна програма ЮНЕСКО з освіти в галузі здоров’я та профілактики ВІЛ (базується в ІІТО ЮНЕСКО) у співпраці та за технічної та фінансової допомоги Секції за освітою в області здоров’я штаб-квартири ЮНЕСКО підготувало огляд «Профілактика споживання психоактивних речовин в освітніх установах країн Східної Європи і Центральної Азії »в якості документа для обговорення та подальшої підготовки рекомендацій по реалізації комплексних і широкої відповіді сектора освіти на споживання псіхоак івних речовин.

Бібліотека рекомендує:

використовуйте при проведенні виховних годин таблиці зі статистичними даними про стан вживання ПАР в Україні

Огляд складається з трьох розділів.

  • У першому розділі представлена ​​інформація про масштаби, динаміку та характер споживання психоактивних речовин (ПАР) серед учнівської молоді в країнах Східної Європи і Центральної Азії.
  • У другому розділі представлено аналіз нормативно-правової бази, яка забезпечує в країнах регіону основу для профілактики споживання ПАР серед населення в цілому та молоді зокрема.
  • У третьому розділі наведені ключові відомості про форми, зміст та обсяги різних освітніх програм, спрямованих на профілактику споживання ПАР, а також інші заходи, що вживаються в освітніх установах для запобігання споживання ПАР.

Представлені

  • обов’язкові і факультативні освітні програми,
  • позакласні заходи,
  • програми батьківського і сімейного навчання і відомості про їх ефективність.

У висновку огляду зроблені висновки та наведено рекомендації щодо вдосконалення освітніх програм та інших заходів, що вживаються системою освіти для профілактики споживання ПАР.

Повна версія документа (англійською та російською, українського перекладу немає)

[eng] [rus]

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s