Леонардо да Вінчі. Геніальність універсальної людини.

IMG_20170414_134736-COLLAGE

15 квітня відзначається не тільки Міжнародний день культури, ще в цей день народився головний символ епохи Відродження – Леонардо да Вінчі (15 Квітня. 1452 р. – 2 травня 1519 р.)

Леонардо ді сер П’єро да Вінчі – італійський художник і вчений, винахідник, письменник, музикант, один з найбільших представників мистецтва Високого Відродження, яскравий приклад «універсальної людини».

З 12 по 18 квітня бібліотека коледжу радіоелектроніки запрошує ознайомитись з виставкою, присвяченою великому Леонардо. Альбом виставки

Особистість цього генія розбурхує уми людства вже не одне століття. І сьогодні люди продовжують гадати, ким був Леонардо. Відомий своїми живописними роботами і новітніми розробками в галузі інженерії, він випередив час, в якому жив.

ЦІКАВІ ФАКТИ

Леонардо ді сер П’єро да Вінчі (Leonardo di ser Piero da Vinci) 15 квітня 1452 – 2 травня 1519, італійський геній: художник, скульптор, архітектор, музикант, учений, математик, інженер, винахідник, анатом, геолог, ботанік і письменник.

Ім’я Леонардо да Вінчі «Перекладається як Леонард з міста Вінчі ». Але зазвичай його називають просто Леонардо.

Леонардо був вихований його самотнім батьком.

Він відомий всьому світу, перш за все, як художник.

Леонардо да Вінчі був одним з перших італійців який почав використовувати масляну фарбу в живописі.

Madonna of the Rocks

Першою роботою, яку Леонардо закінчив в Мілані, була – «Мадонна в скелях» (Madonna of the Rocks).

Свій автопортрет він написав у 1515 році.

Велика частина його картин знаходиться в Європі і єдина в Сполучених Штатах.

Леонардо да Вінчі був лівша.

Дві з його робіт, «Мона Ліза» і «Таємна вечеря» найвідоміші, цінні та найдорожчі.

Леонардо був вегетаріанцем, який любив тварин і зневажав війну, але він працював в якості військового інженера, щоб винаходити сучасні і смертоносні види зброї.

Леонардо да Вінчі спроектував перший броньований автомобіль в 1485 році!

Він винайшов велосипед за 300 років до появи його на дорозі. Створив надувну трубу, щоб люди могли плавати під водою, винайшов ножиці.

Леонардо да Вінчі хворів дислексією, коли він робив нотатки про свої винаходи все це він писав у зворотному порядку, що ускладнювало іншим копатися в його записках і красти його ідеї.

Вчені, які вивчають біографію і діяльність винахідника, заявляють, що охопити масштаб титану епохи Відродження неможливо. Ставши легендою за життя, Леонардо да Вінчі залишається недосяжним ідеалом в нашому світі.

БІБЛІОТЕКА РЕКОМЕНДУЄ

Картини генія  і виставки присвячені творчості Леонардо дивись  Google Arts & Culture *

davinci1davinci3davinci4

*Google Art Project або Арт-проект Гугла — це онлайн-платформа, використовуючи яку громадськість може отримати доступ до зображень високої чіткості художніх робіт, які зберігаються у музеях — партнерах ініціативи. Проект був запущений компанією Google 01 лютого 2011 року, у партнерстві з 17 міжнародно відомими музеями, включно з Галереєю Тейт, Лондон; Музеєм мистецтва Метрополітен, Нью-Йорк та Галереєю Уффіці, Флоренція.[1]

Платформа дозволяє користувачам здійснювати віртуальні тури галереями музеїв, знайомитись з фізичною та контекстуальною інформацією про художні роботи та створювати свої власні віртуальні колекції. Функція «walk-through» проекту використовує технологію Google Street View.Зображення багатьох робіт існують у надзвичайно високій якості, а кожен музей-партнер обрав одну роботу, зображення якої мало якість один гігапіксель (більше 1 млрд пікселів).


Документи, щоденники, картини  Леонардо ла Вінчі, публікаціїї, відео, звукозаписи  присвячені генію дивись Європіана** 

davinci5

**Європіана (англ. Europeana.eu) це інтернет-портал, який містить мільйони книг, картин, фільмів, музейних предметів та архівних записів, які були оцифровані по всій Європі.

Більш ніж 2000 установ по всій Європі сприяли Europeana. Вони варіюються від найбільших міжнародних імен, таких як Rijksmuseum в Амстердамі, Британська бібліотека і Лувр, до регіональних архівів і місцевих музеїв у кожній країні Європи. Разом, їх зібрані колекції дозволяють користувачам досліджувати культурну та наукову спадщину Європи від передісторії до наших днів.

Представлені джерела всіма європейськими мовами ( у т. ч. українською).

Гусениця

Леонардо Да Вінчі| 15.04.1452 – 02.05.1519

Прилипнувши до листочка, гусінь з цікавістю спостерігала, як комахи співали, стрибали, скакали, бігали наввипередки, літали … Все навколо було в постійному русі. І лише одній їй, бідоласі, відмовлено було в голосі і не дано ні бігати, ні літати. З великими труднощами вона могла тільки повзати. І поки гусениця незграбно перебиралася з одного листка на інший, їй здавалося, що вона здійснює навколосвітню подорож.

І все ж вона не нарікала на долю і нікому не заздрила, усвідомлюючи, що кожен повинен займатися своєю справою. Ось і їй, гусениці, належало навчитися ткати тонкі шовкові нитки, щоб з них звити для себе міцний будиночок-кокон.

Без зайвих міркувань гусениця старанно взялася за роботу і до потрібного терміну виявилася замотана з ніг до голови в теплий кокон.

– А далі що? – Запитала вона, відрізана в своєму сховку від решти світу.

– Всьому свій час! – Почулося у відповідь їй. – Наберися трохи терпіння, а там побачиш.

Коли настала пора, і вона прокинулася, то вже не була колишньою неповороткою гусеницею. Вправно вивільнившись з кокона, вона з подивом помітила, що у неї відросли легкі крильця, щедро розфарбовані в яскраві кольори. Весело змахнувши ними, вона, немов пушок, пурхнула з листка і полетіла, розчинившись в голубій імлі.

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s